Tema je zaključana

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

24 kol 2012, 19:49

hvala samo mi uvjek ispadne da ih radim u zadnja 2 dana... :ajme .....malo ne spavanja i rezultat je tu :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

04 ruj 2012, 12:07

evo naše rođendanske:

slika

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

04 ruj 2012, 12:19

latice :nesvist :klanja na dva kata :klanja

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

04 ruj 2012, 12:21

i sa strane:
slika

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

04 ruj 2012, 12:24

Od čega ti se ovoliko sjaji?

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

04 ruj 2012, 12:27

nevenera je napisao/la:latice :nesvist :klanja na dva kata :klanja


to mi je prva ;) joj svašta bi imala za reć o tome ...

donja torta je ferrero i ta mi je super - brza, lijepo čvrsta, krema se ne kuha što sve isto ubrza i fina je torta. gornja je chococheese od boysmame, e tu sam se zeznula. meni je ta torta prefina, ali ima 3 kreme, a za tako malu gornju tortu se to ne isplati sve radit. ja sam potrošila vrlo malo kreme, ali sam ostatak razlila u niske staklene čaše i ukrasila listićem mente pa je bilo jako efektno i na kraju se razgrabilo kao desert. ali hoću reći - za tako malu tortu, mogla sam neku jednsotavniju izabrat.

zato mi je ukrašavanje išlo ekspresno, osim tajnog agenta naravno. a moj sin kad je vidio tortu, samo je rekao: pa to nije veliki tajni agent :ajme

mrđi - sjaji se od rakije :lol s rakijom sam je premazala večer prije i eto, ostala je sjajna

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

04 ruj 2012, 13:10

kiki i lara i latice, divne su vam torte jurić :srca :le svaka posebna na svoj način i predivna :dada

kiki i lara, kako si napravila onu rijeku? savršena je :up

latice, jel' to Flynn McQueen? moj najstariji ga obožava

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

04 ruj 2012, 13:31

boysmama je napisao/la:
latice, jel' to Flynn McQueen? moj najstariji ga obožava


da, da citiram Šlepa: "on je tajni agent, al nemojte nikom reć"
mislim da je malo za reć da ga moj sin obožava, on mu je apsolutno najdraži lik ;)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

04 ruj 2012, 16:15

rakija za dječji rođendan :lol mora da je tajni agent bio super nakon pojedene torte ;)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

05 ruj 2012, 18:23

boysmama...hvala. ;) rijeka ti je od bjelanjaka i šećera...kao royal icing....rađen od oka sa jednim manjim bjelanjkom.u jedan dio sam dodala malo plave boje i crtala sa kistom....kasnije se stvrdnulo i super.....i to sam i koristila za bijele točkice po kaktusima... :p

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

05 ruj 2012, 18:25

latice torta je super :p ......i reci mi molim te kad se ovako sjaji dali fondan bude meckav.....moje prve torte su se znale sjajiti radi vlage u frižideru...pa nekako fondan omekša......zato sad preferiram suhe...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

06 ruj 2012, 10:52

latice moj naklon. :nesvist

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

07 ruj 2012, 12:50

kiki i lara - hvala, ali moram priznat da kad sam vidjela tvoje autiće (sanja i Munjeviti) skoro sam odustala od ideje da pravim tajnog agenta. predobri su ti autići, a torta da ne komentiram! bilo me uopće sram počet nešto iste tematike :lol
i da ti odmah kažem da sam torte premazala rakijom i stavila u hladnjak bez da sam ih poklopila pa ticino nije bio ništa gnjecav, nego je baš fino čvrsto držao. torta se ne može unutra osušit pod njim, a on se ne orosi. ali ja imam jedan hladnjak za cugu i tortu za proslave pa mi nije bed da će povuće miris ili šta ja znam od druge hrane i tak ...

mrđi - pa rakija i tako ishlapi, tj alkohol ishlapi, a uz to taj ticino kod nas nitko ne jede, djeca i bi, al ima ja ne dam ;)

liv - hvala :kiss

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

07 ruj 2012, 13:54

kiki i lara, evo potvrda i od mene da se ticino ne omekša ako se premaže izvana, ja to redovito radim kad želim naglasiti neke svjetlucave djelove ili samo detalje... on samo omekša ako se torta previše navlaži iznutra pa onda on pokupi previše unutarnje vlage i tad može doći i do pucanja ticina, ali ovako ne, posebno ako se radi malo deblji pokrov... umjesto rakije isti efekt se dobije i od vode na vlažnoj spužvici, tako da nema frke za klince (za one skeptične ;) )

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

08 ruj 2012, 10:49

latice...ma torta ti je stvarno predivna,....sviđaju mi se boje torte...ja sam radila onu nijansu i vodu jer je to bila želja slavljenika....al torta ti je super...i baš se lijepo sjaji......definitivno :p

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

11 ruj 2012, 20:51

eto ipak sam odbila tortu na 4 kata...išli su potvrditi narudžbu 5 dana prije pira..... i nije mi se dalo luditi u tako kratkom vremenu.....jer to mi je samo hobi.....i htjela sam reći one koje rade torte na kat da ne kupujete skupe štapiće drvene ili plastične za odvajanje katova našla sam u konzuma za 5 kn 10 štapića-kineskih za jelo....dovoljne debljine ...mogu se rezati naravno ako i svki štapić drveni a ono najvažnije nisu skupi.....eto da znate... ;)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

19 ruj 2012, 13:25

Cure imam jedno pitanje, moze li fondan na tortu od sira ili parfe kremu
Ako moze imate li koji isprobani recept?

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

23 ruj 2012, 23:07

evo i mene malo opet... torta mome sinčiću za 8 .rođendan....slika slika slika slika

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

23 ruj 2012, 23:11

vauuu...bez rijeci sam
:shock

:klanja :klanja :klanja

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

23 ruj 2012, 23:25

hvalaaaaaaaaaaaaaa..... ;)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

24 ruj 2012, 07:42

Cure, majstorice u tortama, jeste li ikada pravile tortu s puzzlama (jestivim)? Ako jeste, molim ideju jer moj sin će idući mjesec napuniti 4 god. i uvijek mu torte pravim u obliku igračke kojom se te godine najviše igrao, ove godine su to puzzle

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

24 ruj 2012, 14:19

slika
moja nova, Lego Ninjago zmija :znoj

mrava - napravi cijelu sliku a onda je izrezi kao puzzle i rasporedi po torti.

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

24 ruj 2012, 14:46

Ajme kiki i lara!!!!
Ajme Mrđi!!!!!

:nesvist

Predobre su vam torte!!! :le

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

24 ruj 2012, 14:54

da da...istu temu smo radile...lego ninjago. :p ...a sad me čeka još jednaa za u petak.....al malo nježnija... ;)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

24 ruj 2012, 15:03

Moj ninjago je prema vašima :ajme :oops:

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

24 ruj 2012, 15:16

ma daj....svaka torta koja je rađena s ljubavlju je posebna i unikatna... :p

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

24 ruj 2012, 15:28

Tješi me, tješi. :luv :kiss

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

25 ruj 2012, 09:49

curke, ninjaga su vam zakon :5

ja radim neku fifi, užasno je statički zahtjevna, poželite mi sreću da se sve ne raspadne :mrgreen

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

25 ruj 2012, 13:44

ma boysice ne sumnjam ja u tebe.... ;) i što točno radiš da je tako zahtjevno?????

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

27 ruj 2012, 08:31

boysice sretno iako ni ja ne sumnjam u tebe.
I slikice naravno ne zaboravi. :mrgreen
Tema je zaključana