Sada je: 24 lip 2026, 17:01.

ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 22 lis 2012, 14:49

i gospa sinjska ti je ne cijela....samo lice...u slici okrunjeno i sa puno nakita okolo... :))
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 22 lis 2012, 15:37

Aha skužila, postupak isti kao i kod prof.silikona za odljeve kalupa, samo jeftinije.
Tako sam i ja radila, samo sa akrlnim silikonom i nije upalilo :whew
Javi kako je prošlo topljenje silikona u mikrovalnoj, ako upali to bi mi bilo odlično.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 22 lis 2012, 15:39

možeeee....nema toga što u tvrdoglave žene ne može da uspije... :hahaha :lol :dada
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 22 lis 2012, 15:41

Idem ja pokušat, koliko odprilike da rastopim silikona, za figuricu cca 10cm?
U čemu, plastici nekoj?
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 22 lis 2012, 15:46

ja sam kupila danas u kauflanda na akciji keramičku posudicu za 5 kn....pa da ti je samo po 1 cm veća sa strana od figure
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 22 lis 2012, 15:47

da možeš utisnuti figuru....ili ostavi da se hladi sa figurom ili uroni u vodu hladnu...prije će bit gotovo
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 22 lis 2012, 15:50

i zaboravih reći figuru pokri sa silikonom do one visine do koje recimo ide polovica...tako da je možeš izvaditi i kasnije utiskivati fondan..:)
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 22 lis 2012, 15:58

kiki ideja ti je super. A ja nisam mislila da se s istim kalupom istiskuje gips, glinamol i tičino skupa ili naizmjence po potrebi. Naravno.
Samo sam htjela reći da imam silikonske kalupe za anđele, koji nisu bili jeftini, a mogla sam ih ovako izraditi kao što si napisala. Ovako kako su bili u upotrebi s gipsom ne bi ih ni ja više koristila za ovakve prigode.
Eh da se bilo sjetiti pa upotrijebiti moždane. :ajme
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 22 lis 2012, 16:00

ja ove svoje kalupiće sam napravila samo za fondan...ipak je to hrana... :))
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 22 lis 2012, 16:03

:joy :joy
Skužila šemu, i uspilo mi.
Nisam u mikrovalnu nego direkt sa pištolja, ubacila u vrući silikon amforu, stavila u frizer i izvadila bez frke. :joy
Hvala ti :kiss
I sad ovakva dva odljeva spojim i dobijem 3d oblik :joy
Pokušat ću figuru na isti princip.
Neću ja fondate radit :lol al u principu isto je, fimo masa ili još jeftinije das masa, a možda čak i gips.
Evo i slikiceslika
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 22 lis 2012, 16:06

Madir mogu mislit što će sad sve izlaziti iz tvoje radionice. :p
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 22 lis 2012, 16:08

baš mi je drago da ti je uspjelo...i ja sam anđela direkt sa pištoljem.....vidiš kako si vridna i brza... :)....ovaj forum zato i služi da jedna drugoj pomognemo...kako su meni drugi pomogli na početku tako se i ja sada želim odužiti... :joy i da def...se može 3 d oblik...iz dva dijela prednje i zadnje..ili cijelu figuru oblijepiti silikonom i samo izrezati silikon sa strana po sredini...i dobiješ odmah i prednju i stražnju stranu... :))...eto drage moje bar sam vam uštedila koju kunu u ovim teškim recesijskim vremenima.... :lol :hahaha :hahaha :nata
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 22 lis 2012, 16:11

kiki :stara :bravo
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 22 lis 2012, 17:11

Kiki, prekrasno :joy a hvala za ideju sa kalupima :) ne bi se nikad sama sjetila...
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la milka » 22 lis 2012, 18:31

kiki i lara je napisao/la:hvala vam curke :kiss ....e što se anđelića tiče sad ću vas razveseliti...kalup sam napravila sama...moram ga jedino malo izraditi kasnije...uzela jednog malog anđelića...stavila ga u foliju jer nisam imala nikakve posude i prekrila ga sa silikonskim ljepilom sa pištoljom za vruće ljepljenje,,,,jedino sam malo polomila anđela kad sam ga vadila....i morala sam malo odrezati kalup sa strane u kojoj se utiskuje...i tako sam isto napravila kalupe za lica...isto preko anđela..još ih nisam koristila....tako da sam napokon shvatila kako jako jeftino sama sebi olakšati posao...jedna patrona velika ljepila me dođe 2 kn i neki kalupić i eto ga... :joy a gledala sam za kupiti koštaju po 150 kn....gospu sam sama radila....i što se tiče tog kalupa može ga se oprati koristiti i kasnije...jedino prije nego utisnem fondan pospem malo sa šećerom u prahu sa malim cjedilom za čaj recimo...i što je najvažnije ne ostavlja nikakve bakterije...jer kad netko utiskuje fondan u kalup od glinamola ili gipsa ipak se to kao malo mrvi..i otrovno je... eto jedan moj trik....nadam se da će vam pomoći... :)))) :mah



:klanja :klanja :klanja :klanja

nikad se ovoga ne bi sitila
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mamma4 » 24 lis 2012, 12:22

slika
Evo curke torte za roćkas starijeg sina! zanemarite nered u pozadini :ajme
Odmah da naglasim da figurice Ninja kornjače nisam radila ja nego kuma.Ja sam radila tortu,prekrila ju i napravila ovaj oklop na sredini (što se i vidi da je različito od figurica) al ipak mislim da se sve skupa dobro uklopilo. Uglavnom htjela sam se pohvaliti da sam za izravnavanje torte koristila Boysicin recept za buttercreme i da sam ODUŠEVLJENA njime!Hvala Boysi!Jest da mi je na ovom jednom ćošku torta malo legla pod težinom jedne figure,ali inače sam dobila bsaš lijepi oblik!
Kiki i Lara :bravo i hvala što si podjelila s nama svoju inovaciju!
G 2007
M 2011
L 2015
Avatar
mamma4
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 560
Pridružen/a: 02 tra 2011, 10:29
Lokacija: Cirkus

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 24 lis 2012, 13:59

mamma, torta ti je odlična! :zivili super se uklopilo, nema veze što su figurice drugačije boje, bilo bi premonotono da je sve iste zelene boje... drago mi je da sam ti sa svojim tutorialom pomogla da ti torta bude ravnija, super je ispala!

ali moram ovdje posebno naglasiti da recept za buttercream nije moj nego nam ga je tu na forumu svima nesebično podijelila nina i nika, stoga hvala njoj!
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mamma4 » 24 lis 2012, 14:29

Hvala vam objema na super receptu! Isprva mi se činio kompliciran,ali kad sam krenula raditi uopće nije bilo tako teško! Jedino što sam ja radila samo sa margarinom jer nisam imala biljne masti,ali svejedno je dobro ispalo!...još kad bi radila tortu u kalupu,možda bi bila još ravnija ;)
G 2007
M 2011
L 2015
Avatar
mamma4
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 560
Pridružen/a: 02 tra 2011, 10:29
Lokacija: Cirkus

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 26 lis 2012, 14:42

Odlično su ispala torta s ninja kornjačama. :)
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 26 lis 2012, 15:45

mamma ninđice su super.......stvarno su dobre.... :p ;)
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mrava » 28 lis 2012, 09:17

Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 02 stu 2012, 10:40

evo još jedne forumske fensi torte, ovaj put jednom sedamnaestogodišnjem frajeru:

slika

slika
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la lara.b » 02 stu 2012, 11:38

Aaaaaa, boysi, divna je!
Ova bi mogla biti i za mm..gledam marku majice :lol
Genijalna, i gumbi, prošivi, sve je za 5!
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 02 stu 2012, 11:49

hvala, lara... ja prvi put čujem za ovu marku majice :oops: baš sam out :lol
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 02 stu 2012, 13:14

:shock ma jel ovo botuni imaju i konac?? :nesvist
Genijalno :buket
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la lara.b » 02 stu 2012, 14:50

boysmama je napisao/la:hvala, lara... ja prvi put čujem za ovu marku majice :oops: baš sam out :lol

pih, ko da bi ja čula da mi muž nije šminker :lol
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la saptacica » 02 stu 2012, 14:54

Majketimile :shock :klanja !
Avatar
saptacica
Skoro doula
 
Postovi: 4316
Pridružen/a: 22 stu 2005, 17:24

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Masha » 02 stu 2012, 15:00

Boys, stvarno! :shock :klanja
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1933
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 02 stu 2012, 17:05

hvala, cure :kiss

Madir je napisao/la:ma jel ovo botuni imaju i konac??


imaju :lol samo uz sav trud ja to na slici ne mogu vidjeti, dobro oko imaš :up
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la bubica11 » 02 stu 2012, 18:23

boysmama,blago tvojima :klanja

:bravo :gladan
Avatar
bubica11
uporna ko magare
 
Postovi: 999
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:35

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.