Sada je: 24 lip 2026, 18:25.

ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Potica » 13 ožu 2011, 21:25

Nisam dugo ništa stavila, evo jedne rođendanske :)

slika




Fancy ticino se može kupiti ili napraviti, ako pročitaš ovaj topic od početka naći ćeš i recept kako se radi. A ako uguglaš ima i video klipića sa uputam kako s njim ukrašavati. :mah
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la olja » 13 ožu 2011, 21:57

Poti, jako slatko :srca
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 14 ožu 2011, 09:30

potice, slatke su ti bubamarice :srca

fancy, ovako počinje moja priča o ticinu:
viewtopic.php?f=64&t=58430&p=2153515&hilit=glicerin#p2153515

možda ti pomogne... meni je jako pomogla jedna naša (bivša :conf ) forumašica iz slavonskog broda, sve nedoumice sam nju pitala prije prvog pokušaja... ima dosta posla, strpljenje je glavna stavka, ali se na kraju trud isplati...

ja jučer dovršila figurice za onu moju "hot" bolničarku, a u međuvremenu sam saznala da ona ima sestru blizanku pa je sve skupa išlo duplo... budem stavila slikice kad napravim tortu...

nina i nika, tražila sm tvoj recept za "živa bjelanjca" tu na forumu, ali bezuspješno :( probat ću tortu s njima oblagati jer ova nije dječja pa me nije frka sirovih bjelanjaca, a i voćna će biti pa da ne bi sve otišlo nizbrdo... napiši ako stigneš ili daj link, please :pise
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la AA » 14 ožu 2011, 10:19

olja je napisao/la:Poti, jako slatko :srca

XXX
bubamarice su preslatke :srca
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mica » 14 ožu 2011, 18:00

Meni su ti izrezivači izgledaju nekako...preskupo.A wilton izrezivači :shock ...Ja ću se snalaziti,ukradem koju figuricu od curice...Možda nekad kad se oparim :) .
Duboko u srcu vjeruj da nešto divno treba da se desi...
Ja-ok,on-astenoterato
Desilo se:))...
Jedno oko 2009
Drugo oko 2012
Avatar
Mica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 160
Pridružen/a: 01 sij 2007, 20:01

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la † nina i nika » 14 ožu 2011, 19:49

boysmama, napisat cu. Sad mi je bebac na rukama pa tipkam jednom rukom i nezgodno mi je. Kasnije! ;)
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la AA » 15 ožu 2011, 07:24

Mica je napisao/la:ukradem koju figuricu od curice

to i ja radim :mrgreen

na djecijim odjelima sa igrackama bude super oblika, za neuporedivo manju cijenu od ovih oridjidji
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la † nina i nika » 15 ožu 2011, 10:04

Evo recepta za buttercream:

424g biljne masti i margarina (pola pola)- sobne temperature
200g secera
50ml vode
5 bjelanaka

Mutiti bjelanke dok ne postanu snijeg. Dodati 50g secera i dalje mutiti dok ne postane cvrsti snijeg. Miksati.

Istovremeno zagrijati vodu sa 150g secera. Mijesati dok se ne otopi secer. Smanjiti temperaturu i neka se sirup lagano ukuhava. Kad pocnu balnocici pogledati izmedju dva prsta da li se stvaraju niti. Ako se stvaraju, onda je gotovo. Lagano taj sirup dodavati miksajuci u bjelance dok se sve ne potrosi. Da bi bilo to uspjesno, dodavati stvarno malo po malo; dodati malu kolicinu i onda miksati 5-10 sek, i onda opet dalje dodavati i tako dok se ne potrosi. Povremeno skidati ostatke s ivica da se sve ravnomjerno smiksa. Ohladiti do sobne temperature.
Kad se smjesa ohladila dodati lagano masnocu komadic po komadic. Nakon svakog komadica mutiti par sekundi pa onda drugi koadic i tako dok se sve ne potrosi. Najprije smjesa postane "vodenasta", pa grudicasta i pred kraj bude jako gusta, ali meka i podatna. Pred sam kraj moze se dodati otopljena cokolada, secer u prahu ili neka aroma.


Meni po okusu izgleda ova smjesa kao ona smjesa koja se koristi i za ukrasavanje torti jer se jako lijepo stvrdne u frizideru. Podatna je pa se mogu raditi i listovi i ruzice sa vrecicom za ukrasavanje.
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 15 ožu 2011, 10:25

nina i nika, hvala ti puno :kiss

idem probati... mislim čak da sam u brzini i naletila na ovaj recept, ali sam mislila da je to tvoja verzija ticina :bonk :lol

cure, ja se isto još nisam odlučila kupiti niti jedan taj profi alat, iako bi mi nekad dobro došli oni kuglični završeci za lice, ali su stvarno preskupi tu kod nas... ja se zasad za udubine snalazim pomoću kistova raznih debljina, završetaka kemijskih olovki, većinom sve radim s prstima, a cvjetiće i druge gotove oblike izrezujem od običnih (onih najmanjih) klupa za kekse...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 16 ožu 2011, 15:29

evo, gotova mi je konačno i ova torta, uf :znoj još kad bih znala slikati kako treba ;) bolje izgleda uživo :dunno

slika

cvijeće nije od ticina, nije mi se više dalo, a i nisam imala boje u prahu za nijansiranje...

to su dvije sestre blizanke, jedna je med. sestra, a druga tajnica :lol :

slika

a evo i druge strane torte: prednji dio s tetama

nadam se da će mi poslati i sliku razrezane torte s kremama, danas joj je ročkas... svašta sam smiksala, voća, boja...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la olja » 16 ožu 2011, 15:39

:klanja
stvarno su figurice odlične!!
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 16 ožu 2011, 15:47

ajme boys - ti si genije za likove. tete su mrak, pogledaj samo te misice nogu :5
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la babalu » 16 ožu 2011, 15:50

:klanja :klanja sto reci,tajnica i sestra su :1
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la zauvijekmama » 16 ožu 2011, 16:07

boys...ko da su zive...predivno!
:zivili
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la † nina i nika » 16 ožu 2011, 16:50

Super ti je ispala! :up
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 16 ožu 2011, 17:15

hvala curke :oops: :kiss

nina i nika, nisam na kraju radila onu tvoju kremu jer mi je bilo ostalo malo vremena, malac mi se motao oko nogu, a i imala sam dosta viška čvrste čokoladne kreme od donje torte... a sad mi je žao što nisam jer mi se opet ticino navlažio čim je sjeo na torte... postao je sjajan i mokar, pa se i grbe malo vide na nekim mjestima :dunno

drugi put ću obavezno raditi i tu kremu za okolo...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 16 ožu 2011, 17:20

:bravo :bravo odlična.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Potica » 16 ožu 2011, 19:26

Boys odlične su ti figurice :bravo
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la † nina i nika » 16 ožu 2011, 22:29

boysmama napravi jednu turu toga buttercreama i zaledi na cetiri dijela. Jedan komad ti je dosta i previse za mazanje jedne prosjecne torte. On ti se i super boja pa recimo travicu ili more mozes s njim raditi. Ako imas mikser s postoljem, izrada je vrlo jednostavna i traje svega 20tak minuta. Moja frendica recimo otapa ga u mikrovalnoj i maze u vrlo tankom sloju (lakse je sto je topliji ) i kaze da joj jedna tura toga buttercreama bude i za desetak torti.
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 17 ožu 2011, 16:38

n&n, ajde, baš ti hvala za savjet... sve sam se mislila kako ukomponirati tu bijelu kremu sa tamnom čokoladnom tortom i nekim ticinom gore u boji, mislila sam ju svejedno probati bojati, a sad kad provjereno znam da se to može, super :5
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 26 ožu 2011, 16:24

n&n, draga, moram ti još jednom zahvaliti na receptu za buttercream od bjelanjaca, spasio me je kod torte koju sam upravo završila :klanja baš je onakav kakvim si ga opisala, podatan je kad je topal, a ubrzo se tako fino stisne da je ticino prijanjao na njega ko naručen... a još sam ga i bojala i čokoladu u njega dodavala...

svaka čast :zivili

bez njega ova zahtjevna torta ne bi mala šanse za realizaciju :kiss
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 26 ožu 2011, 16:28

evo jedne nove, upravo ispod čekića:

slika

i evo pogled sa svih strana:

sprijeda
otraga
odozgo
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la † nina i nika » 26 ožu 2011, 18:09

:5 Odlicno ti izgleda juric.

Drago mi je da si se upustila u avanturu buttercreama. i ja sam dugo radila samo onaj maslac+secer u prahu, ali ovaj je mila majka u odnosu na taj od maslaca. Mrvicu je vise truda, ali sve se vrati kad razmazujes. Inace, on se cesto koristi i za ukrasavanje sa spricom. Meni on sluzi i za travu. Lijepo se boja.

Moja je kuma profic pa od nje dobivam savjete svaki put kad se odlucim nesto raditi. Uvijek ima neku novost za podijeliti. :yess Zato, sve su to njene zasluge ;) .
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 26 ožu 2011, 20:47

svaka čast kumi :klanja

ove tamne rubove oko prozora sam radila isto s njim, samo sam umiješala crne boje u prahu i malo alkohola i špricom ih nanijela...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Lena » 26 ožu 2011, 21:56

ja gledam i divim se. skidam kapu na sve i jednom djelu. :klanja
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 27 ožu 2011, 18:18

@nina i nika jel taj buttercream za koji si dala recept bude baš bijel bijel ili ne? Pravim dodatnu svadbenu tortu za rodicu i treba mi da bude bijela (ko za svadbu :hahaha ) i mislila sam tom kremom premazati čitavu tortu kao šlagom jer zbilja ne volim šlag i izbjegavam ga kad je to god moguće. Ako nije bijela, mogu li je nekako "pobijeliti"?
Za sve ostale cure - imate li mi preporučiti neki recept za svadbenu tortu? Torta bi trebala biti visoka jer pravim kvadratne kao poklone sa mašnama :mrgreen , znači treba mi recept sa puno slojeva... :kiss
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 27 ožu 2011, 18:34

orchid, ja sam upravo neki dan radila taj buttercream od n&n i bijel je da ne može biti bjeliji :lol jedini sastojak koji i nije potpuno bijel ili proziran je 210 g margarina, ali i on je gotovo bijel i uopće ne utječe na konačnu boju smjese...

a za slojevitu čvrstu tortu ti mogu preporučiti ovaj svoj recept, ako ti paše ova kombinacija krema i kora:
crno-bijela torta

za veću količinu, samo poduplaj doze...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 04 tra 2011, 20:00

Danas sam pravila buttercream od n&n i uopće mi nije ispao bijel, više kao boja bijele kafe, a mislim da je to zbog toga jer je moja biljna mast bila intenzivno žute boje? Uzela sam zvijezda biljni mrs, je li to to? Ima li nešto drugačije i gdje se može naći, koju vrstu biljne masti vi stavljate? Ovaj ću iskoristiti za neke druge torte ali ne znam šta ću za tu svadbenu, čak sam i stavila bijele icing boje al ništa... :| Al buttercream je odličnog ukusa i podatan je, mislim da će biti super, samo ta boja :angry
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 05 tra 2011, 07:12

orchid, jako mi je žao... sad mi je bed jer sam te ja možda navela na krivi put :conf

i ja sam koristila zvijezdinu biljnu mast, ali nije mi bila izrazito žute boje, već onako prozirno-bijela sa trunkom žute koja se izgubila u boji bjelanjaka... jedino mi pada na pamet da nisi možda pregorila šećer u kuhanju pa da ti se nije desilo da ga karmeliziraš umjesto samo ugustiš :dunno mislim da se to desilo i nekoj od nas ovdje kod izrade ticina (mislim AA, ispravite me ako se varam)

a da na brzinu umiješaš mikserom samo bjelanjke i šećer pa da s tom smjesom premažeš tortu... ona bi isto trebala biti podatna, ali jedino nisam sigurna da li bi se skrutila i popucala na torti kad se osuši...

po meni ti je onda najbolje izmjesiti ticino, za njega mogu garantirati da je potpuno bijel ko snijeg pa prekriješ buttercream sa ticinom, bit će ti torta divna... samo moraš malo proguglati kako se s njim radi jer nije ga baš lako navući, a da ne ostane malo zgužvan bočno... imaš na youtube-u video kako se radi i presvlači fondant
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 05 tra 2011, 12:18

@boysmama jesi ti koristila ovo: http://www.zvijezda.hr/proizvodi/biljni-mrs/ ili ovo: http://www.zvijezda.hr/proizvodi/biljna-mast/
ja sam koristila stvar sa prvog linka, i tek kad sam počela dodavat mast počela se mijenjati boja mase, tako da mislim da nisam karamelizirala sirup jer je do tad bila sniježno bijela. Ako si ti koristila stvar sa drugog linka pojma nemam gdje bi to mogla naći u Sarajevu, mislim da takvo što nisam vidjela :(

Jesam li fulila recept? Mogu li uopće iskoristiti buttercream koji sam napravila juče, ne za svadbenu, ali za druge torte jer sam ga zamrzla? :conf

Nažalost, mlada ne voli izgled torte u ticinu pa zato i mislim da je obložim kremom, a detalji će biti od ticina.

:kiss
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.