Sada je: 24 lip 2026, 18:25.

ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la † nina i nika » 05 tra 2011, 12:57

Inace, ja koristim ovo s drugog linka za buttercream. Meni uvijek ispadne toga previse za jednu tortu pa zaledim ostatak i to po porcijama tako da mi to bude za 4-5 torti. Ali uviejk ga mozes obojati i ako prosvrljas po youtubu, mozes naci puno linkova kako se taj buttercream koristi i za ukrasavanje. Npr. mogu se raditi ruzice od njega pa listovi, loptice....
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 05 tra 2011, 13:04

Hvala vam, :srca ništa probaću naći ovu biljnu mast pa sa tim uraditi novi buttercream, a vidjeću kako se ponaša ovaj što sam već napravila, već imam ideju :mrgreen ako uspije staviću slikice :)
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la ANA CASH » 05 tra 2011, 13:25

:shock :shock :shock

stvarno stvarate čuda!!!!!

evo i mojeg malog doprinosa :) , nije baš čudo ni ništa posebno, ali klinac je bio presretan dobio je tortu- igralište, možeze samo mislit na šta je to ličilo nakon vožnje svih autića po stazama :lol

slika
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 05 tra 2011, 15:04

ANA CASH, kako nije ništa posebno... baš je posebna torta :5

orchid, i ja sam koristila ovu biljnu mast sa 2. linka... očito je u tome kvaka...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la LTL » 05 tra 2011, 21:11

ANA CASH prekrasna torta,si se namućila,ha? ali rezultat je zakon :luv
boysmama, :klanja :klanja :klanja :klanja :1 :1 :1 :1 :1
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la † nina i nika » 05 tra 2011, 21:31

ANA CASH, bas ti je fora torta. Ma meni je kod tih torti najbitnije da se djeca vesele. A to sto su vozili autice po torti najvise vrijedi. :)
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 05 tra 2011, 22:14

ANA CASH prekrasna ti je torta! zakon :dada
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mrava » 06 tra 2011, 07:35

AnaCash, prekrasno! Jel mogu užicati recept? Morat ću i ja za slijedeći rođendan nešto takvo praviti pa da se pripremim... :mah
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 06 tra 2011, 23:29

Evo napokon sam završila dvije torte za moj sutrašnji rođendan (30 :rodj ) jedna je za posao, a druga za po kući :lol

Prvi put sam tortu potpuno prekrila ticinom, a sa drugom sam se igrala sa bojanjem buttercreama i ispalo je super!

slika

ovo je prva sa ticinom, ovaj put mi je ispao tvrđi i više elastičan nego prvi put pa nije bio problem presvući tortu :mrgreen

slika

Ovde nisam znala šta ću dalje, kad dođe MM u kuhinju i kaže, joj vidi ta kao stari jastuci, samo joj još fali dugme u sredini! I bi dugme :hahaha
evo i još jedna vesela slikica bojanja buttercreama

slika
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 07 tra 2011, 08:07

super ideja i super ova s butter creamom.
nego jel ti previse sladak butter cream?
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la † nina i nika » 07 tra 2011, 08:25

bravo orchid! Zgodne ideje! :)
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la olja » 07 tra 2011, 09:04

odlicne su torte, bravo!
i sretan okrugli :)
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 07 tra 2011, 09:34

orchid, sretan 30. rođendan :rodj

super su ti torte, šareni buttercream je baš originalan :5
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 07 tra 2011, 11:24

Hvala vam cure :kiss

@Mrđi - jest presladak je buttercream, voljela bih da je manje sladak, al sve dok se dobro maze i drzi dobro je. Jos mislim da se osjete kristalici secera malo, i ne znam kako da to rijesim, al sve u svemu, super je recept ;)
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 10 tra 2011, 18:01

Ipak je bio problem u biljnoj masti, kad sam kupila baš mast, koja je bijela, i buttercream mi je ispao sniježno bijel :yess Sve pripreme su gotove, uskoro se peče svadbena torta... :p
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la ANA CASH » 10 tra 2011, 20:25

mrava je napisao/la:AnaCash, prekrasno! Jel mogu užicati recept? Morat ću i ja za slijedeći rođendan nešto takvo praviti pa da se pripremim... :mah


ma nije to ništa posebno,
ja sam radila jednu tortu meni dragu, mislim da sam ju več negdje stavljala ovdje, sa ananasom je.
ceste sam radila od topljene čokolade, prvo sam si sa oblatnima napravila rubove i ulila čokoladu, a kad se stvrdnulo sam skinula oblatne,
most/tunel je bio malo zaje... :mrgreen
to sam odrezala dio plastične boce i oblikovala si taj most, zabila bocu (taj dio)u tortu, navrh stavila omekšalu oblatnu pa navrh šlag pa ceste
a sve drugo je naslagao moj sinčić, prvo su trebalo biti samo 2 auta, ali na kraju je došla na tortu cijela kolekcija :ne

orchid super je!!! pogotovo ova sa duginim bojama :5
a ja ne volim onaj "plastični" prekrivač, sve mi te torte izgledaju nekako umjetno i bezveze, šta ja znam :dunno
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 16 tra 2011, 22:41

Gotova svadbena torta! I pojedena :hahaha kazu da je bila super :yess

slika

Masna je od ticina, kao i pletenice, ostalo je buttercream
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la † nina i nika » 16 tra 2011, 23:00

Jako je lijepa!! Bravo! Jel' da da je super buttercream za ukrasavanje? Nadam se da si i ti zadovoljna jer imas zasto biti. :5
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 18 tra 2011, 10:57

ajme, orchid :shock

svaka čast :klanja

torta ti je baš svjetska, lijepa, svečana.... :5
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la LTL » 18 tra 2011, 13:30

orchid,fenomenalno,stvarno je torta prelijepa!
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 18 tra 2011, 15:20

Hvala vam cure :kiss ja sam zadovoljna tortom, možda sam mogla još kreme staviti ali sam već bila preumorna da pravim novi buttercream jer sam potrošila čak 2 smjese -- ali i torta je bila velika. Buttercream je prva liga, n&n hvala na receptu, za ukrašavanje do sad nisam imala bolje kreme ;)
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 18 tra 2011, 23:16

orchid je napisao/la:Buttercream je prva liga, n&n hvala na receptu, za ukrašavanje do sad nisam imala bolje kreme ;)


ovo potpisujem
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 22 tra 2011, 10:06

treba mi ideja: kako napraviti gnijezdo? ali jestivo?
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 22 tra 2011, 10:48

cini mi se zgodnim od tijesta,
napravit trakice, valjcice, pa tri isplest u pletenicu i oblikovat gnijezdo??
ispec i obojat preh.bojom. :dada
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 22 tra 2011, 11:47

Madir hvala....
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 27 tra 2011, 22:43

evo i moje nove tortice, za sinčićev 3. rođendan, njegov omiljeni lik iz crtića...

prošle godine je bio roary, sad je već shrek, ajme majko, što me čeka iduće godine tek :ajme

slika

evo i shreka u krupnom planu...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la olja » 27 tra 2011, 22:44

WOW!!
Svaka čast, majstorice :klanja
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mrava » 27 tra 2011, 22:47

Ajme, kad vidim ovu umjetnost, posramim se nad svojim uratcima :oops:
:klanja
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 27 tra 2011, 22:47

:shock :shock
oči mi ostadoše.boja u nijansu pogođena.
svaka čast :klanja .
fantastična je.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la AA » 28 tra 2011, 07:33

nemam rijeci :klanja toliko detalja ... svaka cast :klanja
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.