Tema je zaključana

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

05 tra 2011, 12:57

Inace, ja koristim ovo s drugog linka za buttercream. Meni uvijek ispadne toga previse za jednu tortu pa zaledim ostatak i to po porcijama tako da mi to bude za 4-5 torti. Ali uviejk ga mozes obojati i ako prosvrljas po youtubu, mozes naci puno linkova kako se taj buttercream koristi i za ukrasavanje. Npr. mogu se raditi ruzice od njega pa listovi, loptice....

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

05 tra 2011, 13:04

Hvala vam, :srca ništa probaću naći ovu biljnu mast pa sa tim uraditi novi buttercream, a vidjeću kako se ponaša ovaj što sam već napravila, već imam ideju :mrgreen ako uspije staviću slikice :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

05 tra 2011, 13:25

:shock :shock :shock

stvarno stvarate čuda!!!!!

evo i mojeg malog doprinosa :) , nije baš čudo ni ništa posebno, ali klinac je bio presretan dobio je tortu- igralište, možeze samo mislit na šta je to ličilo nakon vožnje svih autića po stazama :lol

slika

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

05 tra 2011, 15:04

ANA CASH, kako nije ništa posebno... baš je posebna torta :5

orchid, i ja sam koristila ovu biljnu mast sa 2. linka... očito je u tome kvaka...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

05 tra 2011, 21:11

ANA CASH prekrasna torta,si se namućila,ha? ali rezultat je zakon :luv
boysmama, :klanja :klanja :klanja :klanja :1 :1 :1 :1 :1

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

05 tra 2011, 21:31

ANA CASH, bas ti je fora torta. Ma meni je kod tih torti najbitnije da se djeca vesele. A to sto su vozili autice po torti najvise vrijedi. :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

05 tra 2011, 22:14

ANA CASH prekrasna ti je torta! zakon :dada

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

06 tra 2011, 07:35

AnaCash, prekrasno! Jel mogu užicati recept? Morat ću i ja za slijedeći rođendan nešto takvo praviti pa da se pripremim... :mah

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

06 tra 2011, 23:29

Evo napokon sam završila dvije torte za moj sutrašnji rođendan (30 :rodj ) jedna je za posao, a druga za po kući :lol

Prvi put sam tortu potpuno prekrila ticinom, a sa drugom sam se igrala sa bojanjem buttercreama i ispalo je super!

slika

ovo je prva sa ticinom, ovaj put mi je ispao tvrđi i više elastičan nego prvi put pa nije bio problem presvući tortu :mrgreen

slika

Ovde nisam znala šta ću dalje, kad dođe MM u kuhinju i kaže, joj vidi ta kao stari jastuci, samo joj još fali dugme u sredini! I bi dugme :hahaha
evo i još jedna vesela slikica bojanja buttercreama

slika

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

07 tra 2011, 08:07

super ideja i super ova s butter creamom.
nego jel ti previse sladak butter cream?

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

07 tra 2011, 08:25

bravo orchid! Zgodne ideje! :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

07 tra 2011, 09:04

odlicne su torte, bravo!
i sretan okrugli :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

07 tra 2011, 09:34

orchid, sretan 30. rođendan :rodj

super su ti torte, šareni buttercream je baš originalan :5

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

07 tra 2011, 11:24

Hvala vam cure :kiss

@Mrđi - jest presladak je buttercream, voljela bih da je manje sladak, al sve dok se dobro maze i drzi dobro je. Jos mislim da se osjete kristalici secera malo, i ne znam kako da to rijesim, al sve u svemu, super je recept ;)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

10 tra 2011, 18:01

Ipak je bio problem u biljnoj masti, kad sam kupila baš mast, koja je bijela, i buttercream mi je ispao sniježno bijel :yess Sve pripreme su gotove, uskoro se peče svadbena torta... :p

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

10 tra 2011, 20:25

mrava je napisao/la:AnaCash, prekrasno! Jel mogu užicati recept? Morat ću i ja za slijedeći rođendan nešto takvo praviti pa da se pripremim... :mah


ma nije to ništa posebno,
ja sam radila jednu tortu meni dragu, mislim da sam ju več negdje stavljala ovdje, sa ananasom je.
ceste sam radila od topljene čokolade, prvo sam si sa oblatnima napravila rubove i ulila čokoladu, a kad se stvrdnulo sam skinula oblatne,
most/tunel je bio malo zaje... :mrgreen
to sam odrezala dio plastične boce i oblikovala si taj most, zabila bocu (taj dio)u tortu, navrh stavila omekšalu oblatnu pa navrh šlag pa ceste
a sve drugo je naslagao moj sinčić, prvo su trebalo biti samo 2 auta, ali na kraju je došla na tortu cijela kolekcija :ne

orchid super je!!! pogotovo ova sa duginim bojama :5
a ja ne volim onaj "plastični" prekrivač, sve mi te torte izgledaju nekako umjetno i bezveze, šta ja znam :dunno

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

16 tra 2011, 22:41

Gotova svadbena torta! I pojedena :hahaha kazu da je bila super :yess

slika

Masna je od ticina, kao i pletenice, ostalo je buttercream

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

16 tra 2011, 23:00

Jako je lijepa!! Bravo! Jel' da da je super buttercream za ukrasavanje? Nadam se da si i ti zadovoljna jer imas zasto biti. :5

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

18 tra 2011, 10:57

ajme, orchid :shock

svaka čast :klanja

torta ti je baš svjetska, lijepa, svečana.... :5

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

18 tra 2011, 13:30

orchid,fenomenalno,stvarno je torta prelijepa!

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

18 tra 2011, 15:20

Hvala vam cure :kiss ja sam zadovoljna tortom, možda sam mogla još kreme staviti ali sam već bila preumorna da pravim novi buttercream jer sam potrošila čak 2 smjese -- ali i torta je bila velika. Buttercream je prva liga, n&n hvala na receptu, za ukrašavanje do sad nisam imala bolje kreme ;)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

18 tra 2011, 23:16

orchid je napisao/la:Buttercream je prva liga, n&n hvala na receptu, za ukrašavanje do sad nisam imala bolje kreme ;)


ovo potpisujem

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

22 tra 2011, 10:06

treba mi ideja: kako napraviti gnijezdo? ali jestivo?

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

22 tra 2011, 10:48

cini mi se zgodnim od tijesta,
napravit trakice, valjcice, pa tri isplest u pletenicu i oblikovat gnijezdo??
ispec i obojat preh.bojom. :dada

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

22 tra 2011, 11:47

Madir hvala....

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

27 tra 2011, 22:43

evo i moje nove tortice, za sinčićev 3. rođendan, njegov omiljeni lik iz crtića...

prošle godine je bio roary, sad je već shrek, ajme majko, što me čeka iduće godine tek :ajme

slika

evo i shreka u krupnom planu...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

27 tra 2011, 22:44

WOW!!
Svaka čast, majstorice :klanja

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

27 tra 2011, 22:47

Ajme, kad vidim ovu umjetnost, posramim se nad svojim uratcima :oops:
:klanja

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

27 tra 2011, 22:47

:shock :shock
oči mi ostadoše.boja u nijansu pogođena.
svaka čast :klanja .
fantastična je.

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

28 tra 2011, 07:33

nemam rijeci :klanja toliko detalja ... svaka cast :klanja
Tema je zaključana