Sada je: 24 lip 2026, 18:49.

Kuhamo u veljači

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la teutonija » 12 vel 2016, 09:10

Punjene lignje pečene u pećnici i kuhani krumpir s maslacem i peršinom.
Za sutra odmrzavam sarmu.
Za dalje nemam pojma. :znoj
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Margot » 12 vel 2016, 11:43

Juhica od brokule i graška i rižoto od morskih plodova.
samozvana špijunka
Avatar
Margot
konkavna
 
Postovi: 459
Pridružen/a: 05 lip 2007, 11:42

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Ina66 » 12 vel 2016, 11:53

blitva, srdele i arbuni
tko neće ribu, ima jaja
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Adorabla » 12 vel 2016, 12:43

joj i ja bih punjene lignje sad.
Moram vidjeti sta ima na ribarnici.

Mi danas rizoto s prsutom i mozzarellom i juhu od sparoga. I naravno ponovno radiča tone sa senfom i bučinim uljem. Mljac.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Ana2010 » 12 vel 2016, 14:17

frigani oslići, blitva s krumpirom
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la mrava » 12 vel 2016, 18:21

Mlinci i pečeno pile, kisela paprika
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Ina66 » 12 vel 2016, 18:47

Sutra ce biti domaca pizza, preksutra slow cooking butic - MM kuha
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la malamaja » 12 vel 2016, 21:37

skuhala lonac sarme. za sljedećih nekoliko dana :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la MalaSirena » 13 vel 2016, 07:54

Slabo kuham ovih dana, em što nemam inspiraciju jer mi se ništ ne jede pa samim time mi se niti ne kuha, em što smo leteći.
U srijedu smo jeli juhu od rajčice s rižom i krpice sa zeljem, u četvrtak usput u gradu, a u petak ostatke od srijede + kuhane kobasice.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la mrava » 13 vel 2016, 11:59

Povrtna juha, svinjski but i krumpiri pod pekom, salata od pečenih paprika, zelena salata
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Ana2010 » 13 vel 2016, 14:46

Mm kuha juhu vani na kaminu (imamo vani reso) dok se djeca igraju vani.
Jos ce biti dinstani kiseli kupis, kuhani krumpir i pecene domace kobasice.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Mirci » 13 vel 2016, 15:33

Adorabla, primamljivo mi zvuči ta kombinacija senfa i bucinog ulja, moram to probati :up

Dečki pizza, ja pileci file na putru sa,sampinjonima i rikola salata.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la JednomCuPostatiMama » 15 vel 2016, 02:10

Govedja juhica, peceno pile, prilozi zelena salata, salata od kuhanog krumpira, kiselih krastavaca, vrhnja i majoneze i pecena cikla i mrkva. Strudla od jabuka i strudla od visanja.
JednomCuPostatiMama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 913
Pridružen/a: 02 lip 2003, 16:52

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la mrava » 15 vel 2016, 09:28

Jučer: bili smo na rođendanu

Danas: slatki kupus
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Adorabla » 15 vel 2016, 10:08

jucer lignjice za nas u rerni za djecu losos s putrom i koprom u foliji. Bas smo gustali.
Danas tzv la viande flammande ili Newcastle gulaš ili ko zna kako to sve zovu.
i naravno i dalje radič :lol

Mirci aj baš mi javi ako ti se svidi kombinacija jedino ostavi cca pola sata radič da stoji u mješavini senfa i bučinog da povuče okus. Možeš razblažiti s malo vode ako pretjeraš :nata
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la teutonija » 15 vel 2016, 10:13

Subota domaća pizza
Nedjelja pileća juhica, teletina pos pekom s krumpirima i zelje salata
Danas ostaci teletine i kineske rolice s dinstanim povrćem (to ću prvi put raditi). Valjda će im biti ok.
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la teutonija » 15 vel 2016, 10:15

Za sutra planiram kuhane sirne štukle pa na luku i jabučnu štrudlu za desert. :nata I to s domaćim tijestom. Imam doma i jedno kupljeno ak mi se ne bude dalo razvlačiti dotično popodne. :zub
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la latica » 15 vel 2016, 13:06

ja sam isto pauzirala s kuhanje par dana jer me prehlada satrala, ali mi je došla mama :luv

tako da danas zakuhamo juhicu i onda imamo pohanih šnicli i piletine (nećemo grijat ovaj put :lol ). imamo grah salate i to je to. ništa ne pravim uz to.
sutra planiram odmrznut grahorice varivo. i zelena salata.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Ina66 » 15 vel 2016, 13:23

rižot u dvi teće - jedan s porilukom i šampinjonima (mi ženske) i drugi s piletinom (MM)
salata - radič i endivija
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la malamaja » 15 vel 2016, 22:57

vok s piletinom i kikirikijem danas
dim sum okruglice sutra
čajna kičen :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la mrava » 16 vel 2016, 09:12

Kokošja juha s rezancima za prehladu, francuski krumpir, zelena salata
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Ina66 » 16 vel 2016, 10:22

bolonjez sa špagetima, brokula s vrhnjem
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la latica » 16 vel 2016, 10:24

malamaja kak praviš dim sum? jel imaš ono kuhalo od bambusa? ja sam si to baš mislila naručit s ebaya. moji bi navodno to jeli jer gledaju kung fu pandu kak to jede. a ja obožavam dim sum :liza
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Ana2010 » 16 vel 2016, 10:30

Jucer juha i pasta sa salsom.
Danas pecena teletina i krumpir, kuhana cikla.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la malamaja » 16 vel 2016, 17:50

nemam latice, imam običan lonac za kuhanje na pari...zapravo imam i neku mrežu za kuhanje ali sam ih na kraju kuhala u vrućoj vodi. počele su mi se lijepiti na dno od lonca za kuhanje na pari :roll zato što sam napravila prilično ljepljivo tijesto...zapravo, skoro ko ljepilo :lol za tapete :ajme a mislila sam si, jer sam ga zamijesila samo sa vrućom vodom i fakat je sticky ...ali je i fino mekano.
ali ajde, popravila sam ga s malo oštrog brašna kod valjanja. usvinjila sam cijelu kuhinju :roll ali su okruglice jako fine. uz thai curry umak i puno soja sosa :liza i radila sam ih od piletine, ostalo mi filea...pa rekoh, da ga potrošim. :liza


za slučaj ak ne uspiju skuhala sam i lonac graha i zelja s kobasicom :lol to bu za sutra
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la teutonija » 17 vel 2016, 09:04

Pileći rižoto i zelena salata
Sutra za nas fileki, a za cure od danas.
U petak smo kod prijatelja :liza
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Ina66 » 17 vel 2016, 09:18

miješane mahunarke i žitarice - jučer namočila bijeli grah, a zaboravila orzo i slanutak. sada se to kuha na lagano
nadam se da ću naći i ciklu
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la latica » 17 vel 2016, 09:49

malamaja, daj mi pliz onda napiši kak to praviš. ima sto recepata na netu, ali ja bi neki iz iskustva ;)

mi ćemo danas svinjske medaljone umaku od vrhnja i limuna, pire i prokulice Jamie Olivera. Napacala sam i narezala meso, naribala prokulice i krumpir ogulila i narezala te stavila u vodu. Kad dođem, ima da je sve gotovo za maksimalno pola sata ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la malamaja » 17 vel 2016, 13:34

latice, ma ništ posebno. i ja sam gledala, pa sam zaključila da mogu pojednostaviti :mrgreen uzela sam cca 40dkg glatkog brašna i vruće vode koliko mi treba da napravim glatko tijesto, malo soli. dugo sam ga mijesila dok nije bilo skroz glatko i onda pokrila streč folijom cca 2 sata da odstoji na toplom. uzimala sam kuglice tijesta i razvaljala ga tanko i napunila. malo mi je bilo ljepljivo ali sam posipala sa oštrim brašnom da ga mogu fino razvaljati.

danas smo vegetarijanci.
juha od gljiva. rižoto od poriluka i komorača :liza s puno ribanog sira i matovilac&radič&rikola na salatu
za mesoždere grah sa zeljem kobasom i suhim rebricama :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la dunja » 17 vel 2016, 14:35

danas rižoto od lignji, zelena salata
za sutra nemam pojma što ću
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29566
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - sortirani

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.