Sada je: 13 srp 2026, 10:05.

Trudnice i shopping - gdje da, a gdje ne :)

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Jos je rano za trudnicke hlace...

PostPostao/la Gloria's Mum » 31 svi 2007, 10:26

Stvarno imam problem!

Sto obuci kad je rano za trudnicke hlace a netrudnicketjesne i neudobne??

Doma mogu nosit trenirke ili tajice,ali nemrem u tome ici na posao ili u grad.. :dunno

Vrijeme je kisno i prohladno i bas mi trebaju neke hlace.

Vidjela sam da postoje oni "nastavci" koji se kopcaju na hlace tj.komadic tekstila s gumbima koji se umetne u onaj dio di je slic na hlacama.Tako se dobije nastavak koji olaksava nosenje netrudnickih hlaca u trudnoci.
Zanima me jel koja od vas to ima i kakva su iskustva,moram napomenuti da je tom komadicu tekstila cijena ista kao i novim trapkama npr.

Ali ako je to jedino rijesenje vrijedi investirati :mrgreen:

Jos jedno pitanje,sljedeci mjesec sam u Zagrebu pa me uputite u neke ducane s trudnickom jeftinom oblekom(pih jeftinom,bas sam skromna :mrgreen: zar to postoji :roll: ).

btw ja sam u 11.tj imam 63kg(u plusu sam 4kg)

Srdacan poz! :mah
Gloria-28.01.2005
Laura-26.12.2007
Nella-11.09.2011
Avatar
Gloria's Mum
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1781
Pridružen/a: 25 pro 2006, 16:49
Lokacija: Sweden

PostPostao/la Maslacak » 31 svi 2007, 10:33

Vjerojatno imas neke hlace spustenog struka koje jos mozes nositi- ja sam pred porod pa stanem u takve hlace...preko stavim duzu majicu da mi prekrije trbuh...Isto sam do nedavno mogla obuci samterice jer su mekane i rastezljive.
Trudnickih hlaca imas u H&M- koje imaju one dugmice i lastik odiza- pa ih mozes podesavati- ja imam jedne kratke koje nosim i kad nisam trudna.
Za te nastavke nisam do sad cula...
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

PostPostao/la Barbi » 31 svi 2007, 11:10

Dobra varijanta su npr. lanene hlače na špagu u struku, ja imam jedne takve iz Manga.
U Zagrebu sad ima dosta dućana s trudničkom odjećom, npr. Top Shop ima dobar izbor, standardni Benetton, zatim imaš kod Britanca jedan dućan u Kačićevoj ulici, vidjela sam nedavno jedan novi na Trešnjevci u Ozaljskoj malo poslije parka Stara Trešnjevka... ima ih.
Po meni je bitno investirati u barem jedne dobre hlače, a gore na to se mogu nositi razne netrudničke kombinacije.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28729
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

PostPostao/la badada » 31 svi 2007, 11:44

ja sam se u trudnoći opskrbljivala u kineskim dućanima,kupovala sam sve od pamuka i na špagicu,sve da se veže ispod trbuha,preko neku malo dužu majicu i to je to
sve sam iznosala,totalno,između nogu mi se sve poderalo,al ja sam bome dobila 20kg pa nije ni čudo,a kod kineza je sve po par kuna i nije mi žao te love
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

PostPostao/la ancica » 31 svi 2007, 11:46

Ja sam si kupila traperice koje sadrze elastin, a imaju gumu, jos u prosloj trudnoci. Nosila sam ih od pocetka, a i nakon poroda.
Sto kaze Barbi, i lanene sa spagicom su dobra opcija.
Gospode, pomozi mi da budem takav čovjek za kakvog me drži moj pas - J. Wisniewski

:lebdi
Avatar
ancica
Čudo od žene
 
Postovi: 3684
Pridružen/a: 08 stu 2005, 15:04

....:)

PostPostao/la megy123 » 31 svi 2007, 12:19

Ja sam ti u 13 tjednu,i narastao mi je trbuscic dosta....Kilaža ništa,u minusu sam 5kg...Od 42 konfen.broja traperica sam ušla u 44 i na kraju u 46 i počeo me gumb žuljati,nisam si htjela priuštiti da me boli ili da furam niskog struka jer to meni izgleda,jadno....
I otišli smo u Maribor u H&M...ZA 200eura smo kupili 4 hlača:2 traperica niskog i visokog struka,pamučne hlače sportiva dugih i kratkih nogavica,baš za ljeto fenomenalne,i super sexy haljiinicu za trudnice, hlaće sve sa gumom..+5majci pamučnih majci,super trendy u bojama koje možeš regulirat kako trbuh raste a možeš ih nositi i kad nisi trudna.Što se tiče hrv.cijena i dučana mislim da je preskupo i neisplativo radi jako male konkurencije...
:mah :mah :mah
Avatar
megy123
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 27
Pridružen/a: 11 tra 2007, 10:03

Re: ....:)

PostPostao/la plavooka12 » 31 svi 2007, 16:16

Benetton je totalna koma, poprilično je skup, a od troje trudničkih hlača koje sam tamo kupila, dvoje su s greškom.
U Ozaljskoj je novootvoreni dućan za trudnice i veli moja mama da je užasno skup, nema stvari ispod 400 kuna. Na Malešnici je Mama Nova, poprilično skupo i ništa posebno, većinom bapska i svečana odjeća, pa ako uskoro imate neki svečani event znate kamo ići!
Što se tiče Top Shopa, imaju samo par (četiri) modela majica, badić veličine 6 i 10 (a meni treba najmanje 14-16) i hlače što su ostale od sezone jesen-zima 2006/07 :mrgreen:

Drage moje, mislim da ću se pokupiti uskoro u Maribor u H&M, tamo sam i prošle godine vidjela veliki odjel za trudnice, a i za bebe ima fora povoljnih stvarčica, majčica, košuljica, čarapica, hlačica!!! :mah
Avatar
plavooka12
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 717
Pridružen/a: 21 ožu 2007, 20:29

PostPostao/la Maslacak » 31 svi 2007, 17:20

Ako trzite u H&M sjetite se odmah kupiti i grudnjake za dojenje! :mah
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

PostPostao/la IvaV » 31 svi 2007, 17:56

Ja nemam ni jedne trudnicke hlace :mrgreen: Kako nosim dosta visoko i nemam sad neki ogroman trbuh, stanem u svoje stare hlace, a kupila sam si i lanene na spagicu u X-nationu i planiram se vratiti po jos, jer su mi savrsene-200 kn, nizak struk i da vidis! Jedino sam kupila za jedna broj vece, cisto da mi budu komotne i kao trenerka, da ih ni ne osjetim!:up

Sretno u potrazi! (meni se sivanje cini kao najpouzdanija metoda)
Ljubica-Zubica '07.
Sinko Janko '09.
Avatar
IvaV
Sveta krava
 
Postovi: 5225
Pridružen/a: 04 vel 2006, 18:59
Lokacija: Pemberley

PostPostao/la Gloria's Mum » 31 svi 2007, 20:07

A jel se lanene nenakupljaju na koljenima? Mislim onak kao trenirka od pamuka kad ustanes ispadnu ti koljena?
Nije vam losa ideja!
IvaV-gdje se nalazi X-nation?Trebaju mi sve koordinate odavno me nije bilo...
Gloria-28.01.2005
Laura-26.12.2007
Nella-11.09.2011
Avatar
Gloria's Mum
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1781
Pridružen/a: 25 pro 2006, 16:49
Lokacija: Sweden

PostPostao/la gold dust » 31 svi 2007, 23:29

traperice niskog struka, po mogucnosti s elastinom, su odlicna ideja - ja sam u svoje stala jako dugo, ali to je jako individualno :dunno

inace, u top shopu drze trudnicke traperice niskog struka koje su, po meni, idealne za rane mjesece - dakle krojene su kao normalne traperice jaaako niskog struka, ali iznad pojasa imaju skroz okolo dodan 5-6 sm sirok elasticni dodatak. uz malo dulju majicu uopce se ne kuzi da su to trudnicke hlace, a taj elasticni dio se super prilagodi malom trbuhu, sto ne bi bio slucaj s klasicnim trudnickim hlacama koje idu skroz preko trbuha.
mana im je sto nisu bas upotrebljive za kasnije mjesece, jer pocnu klizit dolje kad trbuh naraste...
Avatar
gold dust
Sveta krava
 
Postovi: 5610
Pridružen/a: 23 stu 2002, 20:14

PostPostao/la Anajecestoime » 01 lip 2007, 08:07

Vidjela sam da postoje oni "nastavci" koji se kopcaju na hlace tj.komadic tekstila s gumbima koji se umetne u onaj dio di je slic na hlacama.Tako se dobije nastavak koji olaksava nosenje netrudnickih hlaca u trudnoci.
Zanima me jel koja od vas to ima i kakva su iskustva,moram napomenuti da je tom komadicu tekstila cijena ista kao i novim trapkama npr.


Umjesto te trakice, ja sam koristila običnu gumicu. Pričvrstila bih je za rupicu, i onda zakačila za gumb. Funkcioniralo je savršeno, i vrlo je je jeftino, ako ne i besplatno jer tih gumica dobijem hrpu kad kupujem jaja na placu. :mah
Avatar
Anajecestoime
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 30 tra 2002, 08:45
Lokacija: Purger city

PostPostao/la plavooka12 » 01 lip 2007, 08:57

IvaV-gdje se nalazi X-nation?Trebaju mi sve koordinate odavno me nije bilo...[/quote]

http://www.xnation.hr
Avatar
plavooka12
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 717
Pridružen/a: 21 ožu 2007, 20:29

PostPostao/la jale » 02 lip 2007, 11:55

znam da je rano, ali ja sam kupila sebi trudnicke hlace koje umjesto pasa imaju prosirenje od elasticnog pamuka cijelim obimom i navlaci se preko cijelog stomaka. moram priznati da su mi MNOGO udobne. ne moram se otkopcavati kad sjedim, ne moram se patitida li me steze ili ne jer imam stomak sto od prije turdnoce sto od trudnoce tako da sam sad najsretnija na svijetu... uz to sad znam kako se to moze i nasiti na moje stare hlace koje jos mogu obuci ali ne mogu zakopcati :(
ja sam ZA zato sto je udobnije, a to mislim da je najvaznije...

jos da kupim koji komad lana pa da sasijem suknjice na spagu i sve to ce me kostati tako malo jer sve mogu sama sasiti.

a inace mi kupujemo vecinu stvari na pijaci jer je tamo jeftinije a i kratkog daha jer ko zna da i cu ista moci obuci za par mjeseci a ide ljeto
:(
bitno je da sam kupila majice jeftino i sad mogu da radim kombinacije :)

pozdrav!! :3srca :bye
Neko to od gore vidi sve...
Avatar
jale
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 736
Pridružen/a: 12 tra 2007, 15:26
Lokacija: Ni tamo ni 'vamo, a uvijek gdje treba

PostPostao/la MALA2006 » 03 lip 2007, 00:05

Trudničke hlače (traperice) sam kupila kad još nisam bila ni 3 mj trudna, čisto zato jer sam imala zatvor dobrih mjesec dana (i trbuh malo manji nego sada :mrgreen: ) i mogla sam zakopčati samo jedne hlače koje su mi bile velike prije trudnoće, pa mi se nije dalo zezati sa time.
Malo su me ljudi čudno gledali :shock: ali kaj me briga, bolje odmah trudničke koje nosim još i sada nego da sam kupovala normalne br. veće koje bi poslje mogla baciti :dunno

PS. za cure koje su u zg ili blizu, u mercatoneu ima odličnih trudničkih hlača, pamučnih i traperica (oboje dugačke i 3/4) za 100 - 200 kn maksimalno!
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

PostPostao/la mimi321 » 04 lip 2007, 14:04

Super za info! Bas bi mi trebale jedne traperice, a ovo sve sto sam do sada vidjela je malo preskupo. :juhu
C. skorpion 2007.
D. vaga 2002
Avatar
mimi321
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 659
Pridružen/a: 27 ožu 2007, 14:26

Gdje kupiti... hulahopke, grudnjake i ostalo...

PostPostao/la MATEJA » 14 stu 2007, 18:24

Hulakopke,najlonke,štrample za trudnice,u Zagrebu.Dosta sam visoka,pa mi treba br 5.U prvoj trudnoći sam tražila,no uzalud :dunno ,sve za niže i manje punije trudnice.
Jana,19.04.2006.
Juraj,11.06.2008.
MATEJA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 145
Pridružen/a: 06 lis 2006, 22:31

PostPostao/la beammama » 14 stu 2007, 20:32

Jadran ima baš trudničke hulahopke, ali mislim da su samo 20 dena.
One od 70 dena grilonke (ne za trudnice) br. 5 su ogromne, pa ako želiš nešto deblje te bi ti vjerojatno bile OK.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la frrr » 15 stu 2007, 11:24

lisca tj. polzela ima, čula sam
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

PostPostao/la Jewel » 15 stu 2007, 11:25

nemojte mi se smijati, ali za šta služe trudničke čarape i gače :dunno
Avatar
Jewel
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 964
Pridružen/a: 02 stu 2007, 20:07
Lokacija: Među psima i nogometašima

PostPostao/la frrr » 15 stu 2007, 11:56

za gaće ne znam ni ja (ja nosim normalno svoje civilne gaće), al normalne štrample i najlonke su mi preuske u struku i režu me
ak ih ostavim spuštene dolje, onda stišću i smetaju
uglavnom, trudničke su puno paraktičnije, udobnije i ljepše za nosit
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

PostPostao/la Jewel » 15 stu 2007, 12:00

hvala na odgovoru ;-)
Avatar
Jewel
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 964
Pridružen/a: 02 stu 2007, 20:07
Lokacija: Među psima i nogometašima

PostPostao/la Natasa36 » 15 stu 2007, 12:11

Anita u Gundulićevoj :mah
Everything will be fine at the end.
If it is not fine, it is not the end :)
Avatar
Natasa36
Anka Partizanka
 
Postovi: 13267
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:56
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Nikina mama » 15 stu 2007, 12:25

Ja sam u trudnoći kupovala neke čarape za punije žene (nemam pojma tko je proizoiđač) i bile su mi super!
Uzela sam najveći broj u poodmakloj trudnoći i odlične su mi bile.
A da ne pričam da su jeftinije 3 puta od onih specijalnih za trudnice. :1
Avatar
Nikina mama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 526
Pridružen/a: 30 svi 2006, 22:30

PostPostao/la mamashnita od noje » 15 stu 2007, 13:24

imas ih u svakom DM.u. mislim da su jadranove, a zovu se mommy.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PostPostao/la badada » 15 stu 2007, 13:25

ja nosim normalno svoje civilne gaće),


:rolf ,joj umrijet ću!
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

PostPostao/la frrr » 15 stu 2007, 14:29

ja ti svu odjeću koja nije trudnička zovem civilna ;)
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

PostPostao/la Plusic » 15 stu 2007, 14:59

Frrr - blago ti se ... ja vec dugo ne nosim civilnu robu :)
Neznam kako je vama sa carapama, ja moram nositi one za vene, pa to nemam prevelik izbor....
mislim da mi je mama sve kupila u Aniti i La Vie...
La Vie definitivno preporucujem (cijela trudnicka garderoba mi je njihova :)), vrlo moderna, jednostavna i najvaznije-udobna
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

PostPostao/la frrr » 15 stu 2007, 15:44

ja isto već jedva stanem u civilne stvari - jaknu jedva zakopčam...ali donje dijelove trnirke nosim normalno, tajice, neke malo šire veste i to...
a gaćice isto nosim civilne...
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

PostPostao/la beammama » 15 stu 2007, 16:04

Nikina mama je napisao/la:Ja sam u trudnoći kupovala neke čarape za punije žene (nemam pojma tko je proizoiđač) i bile su mi super!
Uzela sam najveći broj u poodmakloj trudnoći i odlične su mi bile.
A da ne pričam da su jeftinije 3 puta od onih specijalnih za trudnice. :1

Jadran ima pristojne cijene. Koliko se ja sjećam nisu bile skuplje od običnih ili su možda bile neznatno skuplje.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Sljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.