Sada je: 24 lip 2026, 12:57.

nabujak od sira i grisa sa jabukama

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la IINA » 22 ožu 2010, 13:12

Meni bezveze :dunno
Jedino mi zgodno izgleda.
Nitko ga nije htio, nakon par zalogaja,
pa sam gotovo sve sama pojela :mrgreen
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6923
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la mahima » 22 ožu 2010, 13:14

Okus nije urnebesan; al u zadnje vrijeme preferiram te lagane (nezašećerene) okuse :)
mahima
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2125
Pridružen/a: 14 sij 2005, 14:24

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la † Volvo » 22 ožu 2010, 13:18

I kod mene dobro prošao, možda i jer je imao gladnu publiku :lol ali meni samoj je baš ok
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la lastavica » 22 ožu 2010, 16:39

Nova, pa ja tvoje postove uopće više ne prepoznajem otkad si obukla novo ruho :mrgreen
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la ANA CASH » 22 ožu 2010, 19:01

nije me baš impresionirao :/
tako ok, ali mislim da to više ne bi radila...
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Profimama » 22 ožu 2010, 21:57

Nećeš vjerovat susjeda po farmi, ja sam ovaj tvoj recept na coolinarici vec stavila u omiljene ranije,
ne znajuci da si ti tamo registrirana. Sad vidim da je nick isti, ali ja nisam tada ni isla za tim. Samo se zagledala u sliku :gladan
Bas sam ga i ja gledala trazeci nesto mom jednogodisnjaku za rođendan!
FABJAN 30.05.2005
FRANE 06.03.2009

Srce ponizno stvori mi Gospodine i duh postojan da moli u meni
Avatar
Profimama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 167
Pridružen/a: 05 sij 2006, 02:37
Lokacija: Split

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la babalu » 23 ožu 2010, 01:02

ja radila u subotu i danas ali sa breskvama i fantastican je :dada
lagan,prozracan ali to sam i ocekivala i ne nije me razocarao :mrgreen

da i ja sam pekla duze ,40-setak minuta

imam i slikicu :dada
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Madir » 23 ožu 2010, 08:07

Breskvice kažeš?
Provat ću i tu kombinaciju.Mene oduševio,okus sira i griza.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Solea » 23 ožu 2010, 10:38

babalu je napisao/la:ja radila u subotu i danas ali sa breskvama i fantastican je :dada
lagan,prozracan ali to sam i ocekivala i ne nije me razocarao :mrgreen

da i ja sam pekla duze ,40-setak minuta

imam i slikicu :dada


daj slike! :)
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la LTL » 23 ožu 2010, 12:26

babalu, :kiss
mmmmmmm s breskvama,mogu misliti kak je fino bilo,daj mi reci jesi li s nećim premazala breske prije pećenja ?
i ja bi vidla slikicu ;)
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la babalu » 23 ožu 2010, 19:31

LTL,nisam sa nicim premazala,samo sam poslagala i poslije posula staubim,mljac :dada
slike kad instaliram program za skidanje,krepalo mi racunalo pa sad moram opet dignut programcic :D
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la LTL » 24 ožu 2010, 11:38

jedva čekam slikicu :kiss
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la teutonija » 25 ožu 2010, 11:12

Ja radila jučer pola s jabukama pola s borovnicama i s borovnicama mi je bolje.
K se nije dopalo ,pljunula je čak :shock ,a inače je svežder ,mi ostali jeli i pojeli. M je nakon repeta rekla da joj nije fino,jel eto mora bit ko i seka . :lol
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la LiKmama » 25 ožu 2010, 11:21

K se nije dopalo ,pljunula je čak

:lol
OT, jutros samo hodam po forumu i smijem se. :mrgreen
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la LTL » 25 ožu 2010, 14:15

teutonija, :lol :lol ,nije sve za svakoga!
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Solea » 25 ožu 2010, 18:55

K se nije dopalo ,pljunula je čak ,a inače je svežder


jako korisna info za nas koje jos nismo probale.



:rolf :rolf



bojim se da me ni ovaj komentar nece zbunit :mrgreen
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la teutonija » 25 ožu 2010, 21:02

Evo slikice

slika
Gle svima je bilo mljac osim njoj,ja bi jedino posipala više voća drugi puta..
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Rachica » 25 ožu 2010, 21:32

teutonija - ovo mi nisi trebala napravit, sad ću se pojest živa što u kući nemam sve sastojke :lol
Eh...
slika
slika
Avatar
Rachica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2937
Pridružen/a: 18 ruj 2007, 11:50

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la LTL » 26 ožu 2010, 10:01

teutonija, :shock ovo je prelijepo,njaaaaaaaaaaaaam,moram ga ponovit uskoro :dada
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la teutonija » 26 ožu 2010, 11:32

Meni se isto drobio jer nisu mogli sačekat da se ohladi pa sam vadila iz vatroslatke žlicom nije baš bio kompaktan.
Bilo mi je kudikamo bolje kad se ohladilo i bilo mlako.
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la faith » 28 ožu 2010, 15:52

Teutonija tvoj je ispao fenomenalno, probat ću tako drugi put. Za sad sam napravila ovako obični s jabukama i baš nam je fini, onak lagani za poslijepodne :kiss
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la babalu » 29 ožu 2010, 14:19

u maloji modli :mrgreen
slika
ili u velikoj :dada
slika
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la Rachica » 29 ožu 2010, 15:15

babalu - odlično mi izgleda ovaj s breskvama :liza

ja jučer napravila i planulo u roku odmah, morala na zajtjev ukućana odmah napravit i drugi. ali nisam imala jabuka pa sam kruške stavila.

ponovit ću danas ili sutra ovako kao teutonija.
Eh...
slika
slika
Avatar
Rachica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2937
Pridružen/a: 18 ruj 2007, 11:50

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la LiKmama » 02 tra 2010, 19:40

da ne otvaram novi topic, stavit cu vam ovdje nas omiljeni kolac od grisa, isto s jabukama.

3 jaja (ja stavim dva)
1/2 salice secera
1/2 male salice ulja
100 gr grisa
1 vanili secer
1 pp
2 male salice mlijeka
2 naribane jabuke

glazura:
70 gr putra
70 gr secera
70 gr cokolade
2 zlice mlijeka


Ovo sve gore se umuti, posljednje se dodaju jabuke, promijesa i ulije u mali protvan.
Pece se cca pol sata na 160, 170.

Glazura se prelije po vrucem kolacu i poravna. Gotovo. Uzasno jednostavno i jako fino.
Ja stavljam manje secera i znatno manje putra u glazuru.
Svi gornji sastojci su podlozni promjeni, kolicinski mislim, tako da ja to sve odokativno radim, bitno je da ne bude prerijetko, ali opet dovoljno tekuce da mozes izliti u protvan.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: nabujak od sira i grisa sa jabukama

PostPostao/la LTL » 02 tra 2010, 20:36

babalu,prelijepo ti je ispao kolač :dada
rachice,kakav je s kruškama,ja bi isto sljedeći put njih stavila ;)
LiK,radila sam tvoj kolaček već,i odlićan mi je!
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Prethodna

Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.