Sada je: 24 lip 2026, 17:00.

ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la lastavica » 06 srp 2010, 13:36

aaa igračkice, imamo ih hrpu, čak i onaj set s rođendanskim rekvizitima :)
dobro da nisam uletjela u slastičarnu tražiti ponivile :mrgreen

mrđi, ovo sa čokolodnim bombonima je dobra ideja :dada

Cure super su vam ideje. Nadam se da će i moja mama promijeniti mišljenje da li ja trebam raditi rođendansku tortu :mrgreen . Bila je začuđena unukinom željom i mojom spremnošću da ju napravim. Čak joj je rekla da to nije dobra ideja. No unuka joj je s takvom sigurnošću rekla da je moja torta najbolja :faca Ostala sam iznenađena.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Arkana10 » 10 srp 2010, 18:43

LTL je napisao/la:arkana,ja sam jednom radila glazuru s milkom,al je preslatka,dodala sam malo ulja! ima za kupiti neka bijela čokolada ,puno skuplja od milke,javit će se netko možda tko je radio s tim!
mrđi,kako ćeš raditi bijeli ganache,ja sam i to probala s milkom ,al se nije zgusnula pa sam morala dodati šlagfix

Cekam da mi pomognete za bjelu glazuru, trep-trep. imam jos vremena, ali da naucim sve kako treba. ;)
Masha odlican je dvorac :5
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 10 srp 2010, 22:59

pitanje za iskusnije, koje rade sa ticinom...
kako dobit ovu sivu boju? :conf slika
gledala sam boje u prahu i u gelu nema.
onaj sedef, jel ga netko imao?
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la LTL » 10 srp 2010, 23:03

ja sam kupila srebrni sedef,katastrofa,ispalo mi je prljavo, sivo,onaj dio sam bacila i radila isponova,nisam ga mješala s vodom nego samo stavila na veliki kist(za rumenilo) i po ticinu i ispalo mi je baš kao da je prljavo,negdje se jače primilo negdje slabije! uglavnom,nikako!
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 10 srp 2010, 23:06

a šta misliš kad bi se stavio u tičino i mjesio, bili ispala ova prekrasna siva boja?
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la LTL » 10 srp 2010, 23:08

madir,nemam pojma,možda postoji više proizvođaća pa je koji kvalitetniji,ja sam baš bila tužna,to je bilo za onu svadbenu tortu namjenjeno,i baš se bojala da bi bilo sivo na kraju i je!
obavezno prvo probaj na manjem komadu da si ne upropastiš tortu i javi rezultate! :lol
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 10 srp 2010, 23:13

slika

jel ovo ta tvoja boja?
a rezultati :lol ovo skupljam ideja za prvi mj.kad je Ivanu rođendan. :lol
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la LTL » 10 srp 2010, 23:15

je,ova zadnja,sutra ću ti još pogledati proizvođaća.
možda se stavrno treba umješati u ticino ;)
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 10 srp 2010, 23:17

znam za ove boje.iz srbije su.ne trebaš se tlačit.
ma nađem ja nju,makar rovarila noktima po netu. :mah
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Ora » 12 srp 2010, 18:41

Evo da vam pokažem svoje zadnje torte.

Ovo je bila torta za jedne krstitke.
slika slika

A ovo za drugo :)
slika slika

A bubu je moj sin naručio za svoj 3. rođendan :)
slika slika
Zadnja izmjena: Ora; 12 srp 2010, 19:03; ukupno mijenjano 1 put/a.
Mr.N, 07,07.
Mrs.I.E, 12,09.
slika Crteži
"Prihvati svaku stresnu situaciju kao pas. Ako to ne mozes pojesti ili se s tim igrati, popisaj se na to i kreni dalje."
Avatar
Ora
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 380
Pridružen/a: 21 ruj 2008, 01:26
Lokacija: Kod žute kućice...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Masha » 12 srp 2010, 18:48

Ora :klanja prelijepe i presavršene su ti torte, ma bez ijedne mane. :up
stvarno, svaka čast na urednosti i posvećenosti detaljima!
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1933
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 12 srp 2010, 19:25

Ajme, preeekrasno, svaka ti čast.
Tako su lijepe, tako pedantne.
Koja ti je ovo siva boja na bubi?
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la thinkPINK » 12 srp 2010, 22:04

Super su!!!
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la LTL » 12 srp 2010, 22:59

pa gdje si do sad ;)
torte su savršene,ti si umjetnica,neznam koja je ljepša :srca :proljece
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la podocnjaci forever » 12 srp 2010, 23:01

Kakve dobre torteeee! :shock
Sviđa mi se jako taj comic touch, ta mala beba-čončika. :dada
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 12 srp 2010, 23:08

slika

jel netko radio sa ovakvim kalupima?
čini mi se da je na slici sami biskvit?
jel mislite ako bi se brod prerezao na tri d. i filovao kremom da bih izgubio formu?
uh, koliko pitanja :mrgreen
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 12 srp 2010, 23:10

slika

a vidite ču-ču

slika

di je Irena uopče isparila? :conf
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la LTL » 12 srp 2010, 23:14

madir,pa gdje si to našla
mislim da bi se brod mogao nafilati i da bi dobro izgledao ,malo krajnju kremu prilagodiš strukturi broda,ha?
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la srecica tara » 12 srp 2010, 23:20

isooo tortice su super ispale...ja mogu samo gledat. zamisljam kako bi ja to napravila...bolje da ne znate.
madir super je vlakic, a nije ni vapor za bacit. :dada
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 12 srp 2010, 23:21

evo uguglala cake pan, pa kopam,ima stvarno svašta po bilome svitu.
samo kod nas nema ničega. :(
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Ora » 13 srp 2010, 11:55

Hvala vam :)

Baš mi je drago da vam se sviđaju posebno kada čovjek zna koliko je truda uložio u tako nešto.

Madir to ti je crna koje sam stavila malo imješajući s ticinom dobiješ sivu. A sjaji se jer sam ju malo premazala zašećerenom vodom da dobijem efekt stakla. To je crna boja u prahu koju sam kupila u "Sve i svašta".

Podočnjaci volim dječje ilustracije i sve što je komičnog karaktera pa su tako i nastali moji motivi :) Hvala ti
Mr.N, 07,07.
Mrs.I.E, 12,09.
slika Crteži
"Prihvati svaku stresnu situaciju kao pas. Ako to ne mozes pojesti ili se s tim igrati, popisaj se na to i kreni dalje."
Avatar
Ora
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 380
Pridružen/a: 21 ruj 2008, 01:26
Lokacija: Kod žute kućice...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 13 srp 2010, 12:29

Tnx.
Možda je i bolje tako, pa mješam dok ne dobijem željenu nijansu.
A ova buba, jel ti to kalup?
Kako si je filovala, jel problem da ne uzgubi oblik?
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Ora » 13 srp 2010, 12:35

Madir nije to kalup već sam ju rezbarila nožem. Ipekla sam dva velika biskvita koja sam prerezala na pola i jednu polovicu još na pola i onda sam ih složila jedno na drugo. Naravno između krema i uzela od sina autić, gledala ga i pokušala dobiti taj oblik izrezujući ga.
Mr.N, 07,07.
Mrs.I.E, 12,09.
slika Crteži
"Prihvati svaku stresnu situaciju kao pas. Ako to ne mozes pojesti ili se s tim igrati, popisaj se na to i kreni dalje."
Avatar
Ora
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 380
Pridružen/a: 21 ruj 2008, 01:26
Lokacija: Kod žute kućice...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 13 srp 2010, 12:40

pokušala dobiti taj oblik izrezujući ga.


e pa uspijela si. :klanja
savršen je.
ko' iz kalupa.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Imge » 16 srp 2010, 09:01

Masha -dvorac je diiiiiiiivan :le

Ora, TP - ovo je savrseno, savrseno :klanja
ali, bit cu mali partibrejker :oops:
(iako bas nisam kompetentna jer inace i nisam ljubitelj kolaca :oops: )
naime, u svom zivotu nisam pojela nesto s ticinom :dunno . i ne samo to. uopce me to ne mami. i nemam to uopce volju probati.

jednostavno me ove torte odusevljavaju izgledom, kao umjetnicko djelo :proljece , ali, da imam zelju to kušati - a, ne, ne :ne

zapravo, jel gubim tom svojom fiks idejom? jel ticino fin? sladak? gumen? plastican? kakav?

(oprostite meni neukoj :oops: )
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

PostPostao/la Mrđi » 16 srp 2010, 11:50

imam pitanje: radila bi parfe kremu s visnjama. jel bi mi bolje pasao puding od maline ili jagode ili neki drugi?
mislila sam smiksat visnje ukuhat ih s malo secera i u to dodat puding da sve zgusne.
treba mi ideje i isprobani recept jer je krema za svadbenu tortu.
radila sam to s jagodama i bilo je prefino al sad nista od jagoda.
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

PostPostao/la Mrđi » 16 srp 2010, 13:51

treba mi pomoc hitno. pliz netko???
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

PostPostao/la Liv Tyler » 16 srp 2010, 14:42

Mrđi je napisao/la:treba mi pomoc hitno. pliz netko???

Što?


Mrđi je napisao/la:radila bi parfe kremu s visnjama. jel bi mi bolje pasao puding od maline ili jagode ili neki drugi?

ja stavim puding od vanilije.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 2.

PostPostao/la Liv Tyler » 16 srp 2010, 14:51

Mrđi je napisao/la:mislila sam smiksat visnje ukuhat ih s malo secera i u to dodat puding da sve zgusne.


1kg višanja, 3dl vode i šećera po želji. Tri pudinga od vanilije i još šećera po želji. Ja obično još dodam oko osam žlica šećera u puding jer mi paše da su višnje malo kiselkastije i sad, po ljeti, osvježavajuće.

Ukuhati par min. višnje sa šećerom u vodi, procijediti višnje i posuti ih po biskvitu. Puding razmutiti u malo vode i šećera po želji. Vodu od višanja zakuhati i staviti 3 pudinga od vanilije (jer je voda rjeđa od mlijeka u kojem se i i nače kuha puding). Mješati dok se malo zgusne i preliti po višnjama na biskvitu. Sa špatulom ravnomjerno rasporediti, čekati da se ohladi i prekriti šlagom.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la sandram » 20 srp 2010, 14:29

Jel imam jos kakvu opciju za ukrsavanje dvorca osim obojanog slaga? Ganache mi je super, ali ja bih curicasti dvorac. I ne bih ticino.
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.