Sada je: 24 lip 2026, 12:57.

FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Solea » 16 ruj 2010, 21:15

giami, a ja sam prije par dana radila one tvoje slane klipice. odlicni su! pola sam samo posolila a drugu polovicu posula sezamom i lanom :liza
mozda sam ih cak i fotkala.
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Mica » 18 ruj 2010, 13:46

salata od mrkača
slika
snickers
slika
Duboko u srcu vjeruj da nešto divno treba da se desi...
Ja-ok,on-astenoterato
Desilo se:))...
Jedno oko 2009
Drugo oko 2012
Avatar
Mica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 160
Pridružen/a: 01 sij 2007, 20:01

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MMI » 18 ruj 2010, 23:54

ja bih recept za snickers :dada
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la giami » 19 ruj 2010, 11:45

MMI je napisao/la:ja bih recept za snickers :dada

i ja :mrgreen
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la ANA CASH » 19 ruj 2010, 15:28

uuuuu i ja bi ovaj snikers!!!!!!!!

ajmo recept!
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Mica » 19 ruj 2010, 22:43

Evo,evo :D ...
Snickers
BISKVIT:
10 bjelanjaka
20 dkg šečera
10 dkg čokolade ili kakaa
5 žlica brašna
1 prašak za pecivo
10 dkg mljevenog kikirikija

KREMA:
10 žumanjaka
20 dkg šećera u prahu
-lupati na pari
u to dodati:
10 dkg čokolade
10 dkg sjeckanog kikirikija
1 margarin ili maslac

Moje izmjene(dodaci :) ):
sjeckani kikiriki sam rasula po tepsiji(cc šaka i po),
u fil nisam stavljala kikiriki
koru prepolovila i redala:kora(kikiriki prema gore),fil,kora(kikiriki prema dole,prema filu)
(tepsija je velika,od šporeta,pa se kora prepolovi uzduž)
Duboko u srcu vjeruj da nešto divno treba da se desi...
Ja-ok,on-astenoterato
Desilo se:))...
Jedno oko 2009
Drugo oko 2012
Avatar
Mica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 160
Pridružen/a: 01 sij 2007, 20:01

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la ANA CASH » 19 ruj 2010, 23:21

probat ću sigurno, javim rezultat!!

ja bi unutra još ubacila negdje malo maslaca od kikirikija , mmmmmmmmmm slika
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Mica » 23 ruj 2010, 14:42

Nedavno sam pravila crnogorsku pitu
slika
A preporučujem i tortu Karpati!
slika
Duboko u srcu vjeruj da nešto divno treba da se desi...
Ja-ok,on-astenoterato
Desilo se:))...
Jedno oko 2009
Drugo oko 2012
Avatar
Mica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 160
Pridružen/a: 01 sij 2007, 20:01

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Mica » 23 ruj 2010, 14:43

Oprostite na veličini slika :oops: .
Duboko u srcu vjeruj da nešto divno treba da se desi...
Ja-ok,on-astenoterato
Desilo se:))...
Jedno oko 2009
Drugo oko 2012
Avatar
Mica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 160
Pridružen/a: 01 sij 2007, 20:01

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la lilly » 23 ruj 2010, 14:56

Fantasticno izgleda ova torta, i to cu svakako isprobat. Jednom sam negdje vidjela tortu s tijestom za princes krafne, al nisam mogla nac recept...super, super..

ajd napisi po kojem si to receptu radila
Avatar
lilly
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1213
Pridružen/a: 16 sij 2007, 21:44
Lokacija: u 777 2' 22''

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la yra » 23 ruj 2010, 15:04

Mica, i pita i torta izgledaju fantatično!
Ajde ti nama oba recepta napiši, može?
I...plz veličinu tepsije u kojoj pečeš. :D
3.12.2003.
20.5.2007.
29.9.2009.
http://il.youtube.com/watch?v=Rr39eyEVWr0
Avatar
yra
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2499
Pridružen/a: 06 pro 2007, 15:43
Lokacija: ...s one strane...

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la babalu » 23 ruj 2010, 20:56

sve je super ali ova crnogorska pita me vuce jako,jko :lol
i ja cekam recept :dada
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la pinky » 23 ruj 2010, 21:01

i ja čekam oba recepta :kima :kima :kima
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Duga » 24 ruj 2010, 07:30

Kako fino izgleda, mico! Recept crnogorske pite na sunce, pliz! :kiss
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6959
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la VIPmama » 24 ruj 2010, 08:11

crnogorska pita je nešto slano?
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Anamija » 26 ruj 2010, 11:45

Mmm ovi karpati i snickers, mmmm, finooo :klanja
Evo sto sam ja neki dan napravila za veceru- obicne kiflice (tijesto kao za klipice- sa uljem i mlijekom) sa malim hrenovcicama.

slika
Maratonka 2003
Jesenkica 2007
Avatar
Anamija
oprezno optimistična
 
Postovi: 533
Pridružen/a: 03 svi 2007, 20:46
Lokacija: Zagreb

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la ANA CASH » 26 ruj 2010, 12:28

evo jedne moje tortice

kombinacija marelice i čokolada, mene osobno nije uopče oduševila :p

slika
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la olja » 26 ruj 2010, 12:31

Sve pohvale za Snickers :klanja
Preeeeedobar je - prerezala sam koru na 3 dijela i radila kolac kao manju tortu :liza
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Mica » 27 ruj 2010, 22:36

E baš mi je drago što ti se dopao :) !
A Karpate sam radila po receptu s rode.Kopiram:
Tijesto:
10 jaja
4 dl vode
25 dag margarina
4 dl brašna
malo soli

Priprema: vodu, margarin i sol staviti da prokuha. U kipuće dodati brašno i miješati dok se ne odvoji od posude. Ostaviti da se ohladi i u hladno dodati jaja. Dobro izraditi mikserom. Podijeliti u 2 dijela. Peći u velikom protvanu od pećnice.


1.krema:
1 l mlijeka
2 dl šećera
3 pudinga od vanilije- skuhati i u hladno dodati
1 margarin

2.krema:
1/2 l vode
1 kg višanja
2 dl šećera
4-5 žlica gustina - sve zajedno skuhati

3.krema:
1 l tučenog slatkog vrhnja

Složiti:
kora
žuta krema
crvena krema-višnje
šlag
žuta krema
crvena krema-višnje
šlag
kora
posuti šećerom u prahu
Primjetili ste da sam napravila izmjene.Nekako mi se nije činilo izvodljivo na šlag stavljati žutu i crvenu kremu.
A što se tiče crnogorske pite,nemam posebni recept.Nekada davno sam naletila na njega,kasnije ga nikada nisam uspjela pronaći.Radila sam po sjećanju i odlična je ispala!
Ide nekako ovako:staviti tepsiju sa 1 kaš masti u rernu da se zagrije.Umutiti tijesto malo gušće nego za palačinke.Fil:grudvica sira,1 kiselo vrhnje,3-4 češnja češnjaka..Na vrelu mast izliti tijesto da prekrije dno,vratiti da se uhvati korica.Premazati filom,ponovo preliti tijestom u tankom sloju,vratiti da se uhvati korica,premazati filom...tako sve dok ima tijesta i fila.Njam,njam!
Duboko u srcu vjeruj da nešto divno treba da se desi...
Ja-ok,on-astenoterato
Desilo se:))...
Jedno oko 2009
Drugo oko 2012
Avatar
Mica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 160
Pridružen/a: 01 sij 2007, 20:01

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Balu » 27 ruj 2010, 23:09

Mica :5
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MalaSirena » 28 ruj 2010, 06:27

Mica, svojedobno sam i ja to radila po istom receptu i isto sam složila svaku kremu u jednom sloju jer mi se ono činilo nekak bezveze, jedino što sam ja slagala po principu ledenog vjetra - žuta krema, voćni dio, šlag.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la giami » 28 ruj 2010, 08:41

mmmm crnogorska pita i torta mi izgledaju odlično.
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la ANA CASH » 30 ruj 2010, 10:25

evo moje rođendanske torte

slika
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la mrava » 02 lis 2010, 18:07

Tati za imendan: Jaje na oko kolač slika
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la mlada mama19 » 02 lis 2010, 18:17

Sline mi cure od ove hrane :5
slikaslika
Avatar
mlada mama19
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 445
Pridružen/a: 10 lip 2007, 18:01

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la lilly » 02 lis 2010, 18:49

ANA CASH je napisao/la:evo moje rođendanske torte



A kakva je to???
Avatar
lilly
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1213
Pridružen/a: 16 sij 2007, 21:44
Lokacija: u 777 2' 22''

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la ANA CASH » 02 lis 2010, 19:12

Cosa Nostra The Family Cake

http://anajob.coolinarika.com/slike/prikazi/387761- recept
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Balu » 02 lis 2010, 22:47

snikers i crnogorska pita su pali. Oboje super. Kod Snikersa mi je krema stisla tek nakon jakog hladjenja (ja sam naime rezala kolac oko 2 sata nakon finisiranja :roll ), o kalorijama naravno necemo, al je prefin!
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la ANA CASH » 04 lis 2010, 12:22

moja druga rođendanska :mrgreen
u podlozi oreo, i kombinacija sira kokosa i ananasa , odlična
slika
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la AA » 05 lis 2010, 07:57

ANA CASH bas su lijepo dekorisane torte :up

mrava, jajca :srca

aaaaaaaaaa Mica, ovi Karpati me dokrajcise na rano jutro, a mogla bi i koju anamijinu kiflicu :gladan ne nuzno ovim redom :lol
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.