Sada je: 24 lip 2026, 14:16.

FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Mica » 05 lis 2010, 15:39

Joj cure,ja sam sva ponosna što vam se sviđa!Sad ste mi dali elana :dada !
Evo i mojih kiflica,mislim ne mojih,recept je forumski-kiflice by kejt
slika
A prije nekoliko dana smo ručali rolovano bijelo sa kuvanim povrćem
slika
I na kraju nešto slatko-trostruki užitak
slika
Duboko u srcu vjeruj da nešto divno treba da se desi...
Ja-ok,on-astenoterato
Desilo se:))...
Jedno oko 2009
Drugo oko 2012
Avatar
Mica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 160
Pridružen/a: 01 sij 2007, 20:01

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MMI » 05 lis 2010, 15:48

vau
može recept za bijelo meso
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Stefanova_mama » 05 lis 2010, 17:38

Moze meni ovaj za trostruki uzitak? :mah
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Balu » 05 lis 2010, 20:20

Ja ne bih smjela vise otvarati ovaj topic :mrgreen :sumo
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Dory » 05 lis 2010, 20:58

Što bi sad psihijatri rekli - ja na dijeti (tipa nema večere) i onda gledam ovaj topic....mislim - mogu čitati o Polančecu, Glavašu, pelenama, dojenju...a ne ovdje napasati oči....kidam :witch
Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la lilipop » 06 lis 2010, 15:00

Hajd lijepo objasni kako si napravila ovu rolovanu piletinu i povrce :kiss
Mama, ja ću biti tvoja najbolja drugarica cijeli život.
Avatar
lilipop
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 685
Pridružen/a: 10 pro 2006, 18:46
Lokacija: u oblacima

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la ANA CASH » 07 lis 2010, 17:23

evo malo nareska

slika

slika
Zadnja izmjena: ANA CASH; 07 lis 2010, 22:17; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MMI » 07 lis 2010, 22:08

ANICE,moraš li mi to činit
to je jedino šta jedem :lol
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la boysmama » 11 lis 2010, 10:02

evo malo da se zasladite sa sočnom rođendanskom torticom nakon ovih slasnih narezaka:

slika

ukrašavanje ne spada u gurmanski topic :lol
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Stefanova_mama » 11 lis 2010, 12:18

Izgleda preukusno, daj recept, molim te.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la ANA CASH » 11 lis 2010, 12:20

aaaaaaaaaa njami , kaplju mi sline na tastarutu- ja sam kao na dijeti :mrgreen
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la boysmama » 11 lis 2010, 13:07

hvala :kiss

ANA CASH, i ja bi trebala ići, ali nikako :ne sretno i ne zalazi na ovaj topic dok to traje :lol

SM, recept sam tu negdje već postala, čekaj da iskopam...

evo iskopala:

tamna krema je od jaja i čokse, jako je ukusna:
1/2 l mlijeka
5 žlica šećera
6 žlica brašna
3 cijela jaja
20 dkg crne čokolade (ja stavim 30 da bude kremastija)
2 vanilin šećera
aroma od ruma i narančine korice
1 maslac

jaja, šećer i brašno se zamiješaju u gustu smjesu (kao za puding) i dodaju se u prethodno zakuhano mlijeko u kojem je otopljena natrgana čokolada, kuha na laganoj vatri 5-10 minuta, pusti da se ohladi i u još mlaku kremu se umiješa maslac... krema je dosta tekuća dok je topla, ali se u kalupu sa stajanjem stvrdne... ja sam radila duplu dozu da imam i za okolo torte jer mi je ticino išao preko, a i bila mi je visoka torta...

bijela krema je jako slična tamnoj, ali bez čokse:
1 l mlijeka
25 dkg šećera
8 žlica brašna
5 cijelih jaja
2 vanilin šećera
aroma od vodke-limun i limunove korice
1 maslac

kore su neka klasika, pekla sam 3 kore i rezala ih koncem po pola (zato su tako tanke):
4 jaja (odvojeno žumanjak i bjelanjak)
20 dkg šećera
20 dkg brašna
1,5 dcl ulja
1,5 dcl mlijeka
1 prašak za pecivo
1 vanilin šećer (bourbon)
3 žlice kakao u prahu (ili čokse, ali onda 4-5 žlica)

biskvit se peče na klasičan način... sve se dobro namoči adorablinim preljevom od naranče ili bilo kakvom voćno-slatkom tekućinom... voila
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la yra » 11 lis 2010, 19:31

ana, ti si dekorirala platu?
Izgleda jako primamljivo!
Boys...mmmmmmmmmm...
3.12.2003.
20.5.2007.
29.9.2009.
http://il.youtube.com/watch?v=Rr39eyEVWr0
Avatar
yra
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2499
Pridružen/a: 06 pro 2007, 15:43
Lokacija: ...s one strane...

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la pulse » 11 lis 2010, 21:26

Ja u zadnje vrijeme isprobavam jednostavne i brze recepte.
Evo mojih današnjih mramorčića:
:)
slika
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la babalu » 11 lis 2010, 21:35

pulse,vrlo interesantno izgledaju :dada
Boysmama,odlicna je torta :5
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la boysmama » 12 lis 2010, 11:33

hvala babalu :kiss

pulse, i meni se jako sviđaju mramorčići, izgledaju efektno, a nisu teški za napraviti, još ako su i ukusni, pun pogodak! :dada
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MMI » 12 lis 2010, 12:20

predivno i torta je ajme čokoladna

kako idu ovi mramorčići
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la babalu » 12 lis 2010, 12:24

kako idu ovi mramorčići

MMI jel pitas za recept?
ako da ,isti ti je iznad slike :mrgreen
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MMI » 12 lis 2010, 13:22

e vidim,hvala :lol
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Imge » 12 lis 2010, 13:43

super su mramorcici :zivili

ali, pitanje:
500 g brasna
koje brasno? :oops:
(ja to NE ZNAM razazanati iz recepta jel logicno da ide glatko ili ostro :oops: )
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Balu » 13 lis 2010, 17:35

sve se dobro namoči adorablinim preljevom od naranče

???? Bas me zanima taj preljev!
Tortica izgleda prepredobro, i bas za moj je ukus.
Taj biskvit si znac pekla 3 puta sa 4 jaja?

pulse, super kolacici!

Imge, ja obicno u kekse i slicno stavljam mekano brasno, ali sam isto u dilemi kot takvih, koji se miksaju, pa dam u takve nekad ostro. I mene zanima...
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la pulse » 13 lis 2010, 17:48

Imge, ne znam :dunno
Ako u receptu ne piše koje brašno ide, ja stavljam ono koje imam. U to ti se razumijem taman kao magarac u matematiku.
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Solea » 13 lis 2010, 18:27

pulse, preslatko izgledaju :zivili
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MMI » 13 lis 2010, 18:44

ja ih idem pravit,pa kako uspiju.
valjda neće bit tvrdi
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Imge » 13 lis 2010, 19:43

pulse, :lol za brasno :zivili
razumijem te, o kako te razumijem :zivili

i mali doprinos topicu sa slikama - kiflice koje sam klincima radila za dane kruha i koje su nosili u skolu :srca
nocas sam ih radila, ujutro su jos bile tople :)
slika

ovoliko je zapravo ispalo komada:
slika

znam da se ovo moje :oops: ne da mjeriti s vasim delicijama i tortama s ticino masom :klanja , ali, kaj cu kad mi je ovo krajnji domet :drink
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Bubidea » 13 lis 2010, 20:09

imge, meni nikada, nikada kiflice ne ispadnu tako lijepe :zivili

i kak to mislis nocas si ih radila i ujutro su jos bile tople? digla si se ranom zorom ili kak?
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Imge » 13 lis 2010, 20:11

ne pitaj kad sam ih pekla :znoj
pretvaram se u domacicu...
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la boysmama » 14 lis 2010, 07:15

Imge, super su ti kiflice :klanja odlične, izgledaju ko reklamni uzorci iz neke pekare... zašto se ne bi mogli mjeriti s ostalim jelima, ja baš volim kiflice...

balu, jes... znači, 3 kore sa po 4 jaja... to je za onaj srednji standardni kalup torte (mislim da je promjer 28 cm) ako hoćeš da je torta visoka, a ako radiš standardnu tortu bez ticina, onda staviš 4 kore tj. pečeš dvije... torte sa ticinom ne izgledaju dobro ako nisu visoke...

ma, što se tiče preljeva od naranče... adorabla je imala neki recept za tortu koja uvijek uspije... isjeckala bi naranču na sitne komadiće kao džem pa bi ju prokuhala u gusto i s tim premazala biskvite... ja još dodam u to malo valilin šećera da bude bombastije ili pravo sjeme vanilije i koristim 3-4 naranče za koricu u biskvite pa pola odvojim za preljev, a pola polijem po biskvitu da bude sočan tj. da se sok upije u tijesto...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Imge » 14 lis 2010, 09:57

hvala :oops:
da se pohvalim - kiflice sam ovdje naucila motat :dada
mukte, jel :)
napravim 4 hrpe tijesta, svaku izvaljam u krug i rezem u osmine. i onda svaku osminu motam prema spicu. na taj nacin uvijek ispadnu savrsene kiflice, a kaj je najbolje - nikad ne ostane viska tijesta i uvijek znam da cu imati 32 komada kiflica (a kad se sjetim kak sam prije prtljala s nekakvim kvadratima, pa drz- ne daj. i jos je svaka kiflica ispala drugacije)

idem gledat malo vase torte. odusevljavate me :klanja
giami i boysmama - savrseno :srca
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la boysmama » 14 lis 2010, 10:01

e, da, mene je to moja sveki naučila prije par godina, nisam ni ja znala do tad... ona je tata-mata za dizana tijesta i pite... a, bosanka, prava domaćica...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.