Sada je: 24 lip 2026, 14:16.

FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la LiKmama » 14 lis 2010, 10:06

a kad se sjetim kak sam prije prtljala s nekakvim kvadratima, pa drz- ne daj. i jos je svaka kiflica ispala drugacije

:ja?
Eto zato su moje....unikatne.
hvala, Imge. :)
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la mama141705 » 14 lis 2010, 10:10

Kolač s jabukama
slika[/quote]

OFF kolač je izvrstan neki dan sam ga pravila i sve se do veceri pojelo
mama141705
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 svi 2009, 22:14

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la boysmama » 14 lis 2010, 10:50

mama141705, jako finoooo izgleda kolač :gladan i stvarno djeluje ukusan...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la lilly » 14 lis 2010, 13:17

boysmama je napisao/la:mama141705, jako finoooo izgleda kolač :gladan i stvarno djeluje ukusan...


to je fotka od SandreVU ;)
Avatar
lilly
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1213
Pridružen/a: 16 sij 2007, 21:44
Lokacija: u 777 2' 22''

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la boysmama » 14 lis 2010, 13:23

ne kužim, a mama141705 ju je stavila tu :dunno
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la babalu » 14 lis 2010, 13:23

liily,pa jelda?
ja gledam i sve mi poznat :dada

mama141705,daj nam stavi svoju uradak :D
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la babalu » 14 lis 2010, 13:24

boysmama,na prvoj strani ovog topica ti je ta slika od Sandre :dada
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Balu » 14 lis 2010, 20:34

boysmama, hvala!

Super klipici i kolac od jabuka :shock Pohvale avtoricama!
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la mama141705 » 14 lis 2010, 20:58

ja sam samo kopirala sliku i napisala da sam napravila po sandrinom receptu i da se smazao u roku keks.nisam ga ja slikala ali ispao je jako slicno ovoj slici.P.S.nisam se ni sjetila da ga slikam.Sorry na zabuni.
mama141705
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 svi 2009, 22:14

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la viki » 14 lis 2010, 21:51

- sutra za školu, brzo i fino kiflice s dukatove čaše :mrgreen

slika
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MMI » 14 lis 2010, 23:42

ovi kiflići su pre fini-pravila sam ih sto puta.
radila sam mramorčiće i tako se brzo spreme i budu gotovi za tren.
u početku me bunilo šta nema tekućeg ničega u smjesi ali
tjesto je prhko tako da nije ni čudno.
kad ga jedete tako se topi u ustima.čak mi je nekako pre suh.
sve u svemu pravi kolač za skorašnje blagdane u 12. mjesecu.
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la AA » 15 lis 2010, 07:52

imge, viki :klanja mmmmmmmmmmmm kako su dobre kiflice, bas k'o iz reklame :gladan
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la giami » 15 lis 2010, 08:01

cure kiflice su vam mmmmmmm :zivili
evo i ja sam klincima ispekla hrpu klipića za školu danas (nisam fotkala, već postoji fotka tih mojih).

Nego Imge znaš kaj sam ja napravila (to probaj ubuduće kad budeš trebala kruh za školu)... ja zamjesim puno tijesta, ispećem do pola i stavim u škrinju ;)
Jutros sam iz škrinje izvadila koliko mi je trebalo, premazala jajem, posula sezamom i bili su pečeni za 10 minuta :bis
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la pulse » 15 lis 2010, 10:00

giami je napisao/la:ja zamjesim puno tijesta, ispećem do pola i stavim u škrinju ;)
Jutros sam iz škrinje izvadila koliko mi je trebalo, premazala jajem, posula sezamom i bili su pečeni za 10 minuta

e ovo je savjet koji mi je odavno trebao, čak sam onomad otvorila cio topic zbog toga :zivili :bis

EDIT: stavljaš li smrznuto tijesto direktno da se peče, ili prvo pustiš da se odmrzne?
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la giami » 15 lis 2010, 10:59

ma odmah ga gurneš u pećnicu, nema odmrzavanja ;)
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Bubidea » 15 lis 2010, 11:10

vauu, giami, koji super savjet :kiss
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la giami » 15 lis 2010, 11:27

:zivili
ma pisala sam to već negdje, čak mi se čini na tvom topicu pulse :dunno
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Imge » 15 lis 2010, 11:36

giami, super savjet :kiss (eh, da sam ga znala ne bih pekla kiflice kasno kasno nocu, a s druge strane - bojala sam se ostaviti ih predugo samo pripremljene preko noci i peci ih ujutro - ono, da mi se ne raspojasaju, podivljaju i narastu - ne zelis znati kakve sam slike u glavi imala :lol kaj se moze desiti kad ostavis kiflice da stoje par sati :lol . pa sam od dva zla izabrala manje. a mogla sam to sve tak elegantno rijesiti :znoj . nis, znam za drugi put :kiss )

viki - :5 . i kako si ti to samo lijepo aranzirala u kosaricu :5
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Bubidea » 15 lis 2010, 11:43

da, ja sam jednom ostavila preko noci kiflice u frizideru
ujutro bas i nisu vise bile lijepe :lol
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la giami » 15 lis 2010, 12:13

Bubidea je napisao/la:da, ja sam jednom ostavila preko noci kiflice u frizideru
ujutro bas i nisu vise bile lijepe :lol

:rolf

Imge mogu si misliti koje si slike imala u glavi :shock
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la majab » 15 lis 2010, 12:52

giami, moze li dopunsko objasnjenje meni neukoj :oops:
znaci napravim kiflice poredjam ih na pleh, nadodju, stavim ih peci 5 minuta, nakon toga izvadim iz pecnice i stavim u kesicu i u frizer. Jutros, ili drugi dan izvadim iz zamrznivaca, i stavim i peci jos petnasetak minuta?
Andrej 2004
Eva 2011
majab
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 493
Pridružen/a: 28 srp 2003, 13:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la giami » 15 lis 2010, 13:52

dakle:
-zamjesim tijesto
-ostavim da se digne
-napravim peciva (ili klipiće, ili okrugla peciva, ili kiflice...)
-stavim na pleh i ostavim par minuta pokriveno
-pečem u pećnici nekih 10-15 min (ovisno o veličini peciva, ne smije dobiti boju, mora ostati blijedo)
-kad se peciva ohlade, poslažem ih na tacnu i smrznem a kad su smrznuti ih stavim u vrećicu (na tacni se smrzavaju da se ne bi zaljepili u vrećici)

prije pečenja:
-izvadiš peciva, premažeš žutanjkom, posipaš sezam, kim ili nekaj drugo i pečeš do kraja (opet ovisi o veličini peciva)

evo, jednostavnije ne mogu objasniti :mah
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la majab » 15 lis 2010, 14:28

Bash si dala truda, hvala ti puno :buket
Andrej 2004
Eva 2011
majab
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 493
Pridružen/a: 28 srp 2003, 13:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Mrđi » 15 lis 2010, 15:18

ja mislim da ih ne trebate bas priej pec, mozete ih napravit umjesiti i zamrznuti
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la AA » 15 lis 2010, 15:31

ja ispecem, ohladim i zamrznem .... po potrebi vadim, odmrznem ili na sobnoj temperaturi ili u mikrovalnoj
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la pulse » 15 lis 2010, 15:37

giami je napisao/la:ma pisala sam to već negdje, čak mi se čini na tvom topicu pulse :dunno

Istina živa, sad vidim, ne znam kako mi je promaklo :oops: Hvala :kiss
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la veky32 » 15 lis 2010, 17:22

nemam sliku ali moze se od ovog tijeste za kiflice napraviti slane ruzice
tjesto razvaljati u pravokutnik pa premazati kecapom i posuti sunkom
srolati tjesto i izrezati na kolutice
na svaki kolutic staviti sira o zapeci
super bude
a moze se i zamrznuti pa ponekad za dorucak na brzinu podgrijati ili ih servirati uz mezu
Avatar
veky32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 936
Pridružen/a: 30 svi 2008, 14:45

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la giami » 15 lis 2010, 17:53

Mrđi je napisao/la:ja mislim da ih ne trebate bas priej pec, mozete ih napravit umjesiti i zamrznuti


probala sam i nije mi baš bilo uspješno kao polupečeno :dunno

AA je napisao/la:ja ispecem, ohladim i zamrznem .... po potrebi vadim, odmrznem ili na sobnoj temperaturi ili u mikrovalnoj


probala sam i ovo, ali ipak ostajem kod svoje tehnike, najbolje mi funkcionira :dada
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Strudla » 15 lis 2010, 18:33

Zene :klanja
Samo da kazem da uredno pratim topic od pocetka i prepisujem recepte.A o slinjenju necu ni pricate.
Sad sam napravila onaj Snickers,al ne znam kako ide preljev,a nisi napisala Mica,pa ak ti nije problem..
Ili ako bilo koja od vas zna,pa mi napise.Javim rezultat,a mozda ak nesto i skuham ovako fino,podijelim i s vama.
P 18.11.'06.
T 28.9.'09
Avatar
Strudla
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 713
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 23:13
Lokacija: Zagreb

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Strudla » 15 lis 2010, 18:34

I da,Giami,gdje je tvoj taj famozni recept za nugat?Isto me zainteresirao pa ak stignes napisi mi. :kiss
P 18.11.'06.
T 28.9.'09
Avatar
Strudla
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 713
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 23:13
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.