Sada je: 24 lip 2026, 14:16.

FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la babalu » 15 lis 2010, 21:52

babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la giami » 15 lis 2010, 21:56

joj hvala babalu :kiss
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Imge » 16 lis 2010, 10:42

giami, majab - tenks na pojasnjenju za pecenje-zamrzavanje-pa opet pecenje kiflica :kiss
(mene malo bilo sram pitat :oops: , vec sam dosta uzurpirala topic - a fakat nisam ni ja odmah dobro skontala kak se sve tocno u detalje radi)
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MalaSirena » 27 lis 2010, 13:23

Ulovila sam malo vremena i volje u isto vrijeme pa eto i mojih par uradaka:

Pileći prutići sa sezamom
slika


Juha Francaise
slika

Nekakva fritata od šparoga i šunke (od ljeta)
slika


Kolač od jagoda
slika
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MalaSirena » 27 lis 2010, 13:32

Košarice punjene karamelom:

slika
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MMI » 27 lis 2010, 14:28

ajme ja bi ovo zadnje probala
jeli problem napravit
ajde molim recept :D
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MalaSirena » 27 lis 2010, 15:30

MMI, recept za košarice je slijedeći:

Ingredients:
250 g omekšalog maslaca
150 g šećera
50 g mljevenih lješnjaka
2 ravne čajne žličice cimeta
2 jaja
400 g oštrog brašna
prašak za pecivo
10 g kakao praha

1. izmiksaj maslac
2. dodaj šećer, lješnjake, cimet i izmiksaj
3. dodaj jaja, izmiksaj
4. u to dodaj mješavinu brašna, praška za pecivo i kakaa, izmiksaj dok se sve ne poveže (koristiš metlice za dizano tijesto, one zafrknute ili ako imaš food procesor - ne mogu se ovaj čas sjetiti hrvatske riječi, recept je originalno na engleskom)

Oblikuj kuglu, ostavi u hladnjaku preko noći (može i ranije, nakon par sati).

Tijesto sam razvaljala na cca pola cm debljine i izrezivala krugove cca 2 cm većeg promjera no što je kalup za muffine, lagano potisnula tijesto da se oblikuje košarica (nakon prvih par uđeš u štos, samo nemoj jako tiskati da ne pukne); ne treba mazati ničime, lagano ispadaju van iz kalupa.

Peku se cca 15 minuta.

Punila sam ih s dulce la leche:
1 l punomasnog mlijeka
4 dkg maslaca
30 dkg šećera
Žličica ekstrakta vanilije
malo soli
1) Pustite mlijeko da provri pa mu dodajte sve ostale sastojke
2) Smanjite vatru i ostavite da se mješavina kuha cca 2 sata (vrijeme kuhanja ovisi o jačini vatre i o sastojcima, ali bolji se rezultati dobiju dužim kuhanjem na laganoj vatri). Povremeno miješajte.
3) Kad se mješavina počne zgušnjavati, miješajte neprestano i skinite s vatre kad bude imalo konzistenciju tekućeg karamela (hlađenjem će se još malo zgusnuti). To možete provjeriti istom metodom kojom se provjerava gustoća marmelade – stavite tanjurić u zamrzivač i kad je hladan na njega stavite žličicu karamela. Ohladit će se i vidjet ćete koliko je gust.

U hladan karamel umiksala sam malo šlaga, od Holea i punila košarice, a prelila čokoladom otopljenom u slatkom vrhnju. U čokoladu se moež dodati ribana narančina korica, ali i ne mora.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MMI » 27 lis 2010, 15:48

:kiss
punomasno misliš bilo koje sa više od 2,8 mm ili šta
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MalaSirena » 27 lis 2010, 18:54

MMI je napisao/la::kiss
punomasno misliš bilo koje sa više od 2,8 mm ili šta



Iskreno,nemam pojma. Radila sam s 3,2 mm.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MMI » 27 lis 2010, 19:03

pa da vjerovatno je to,to.
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Strudla » 27 lis 2010, 20:46

Fala Babalu i Giami,super mi se cini nugat,mislim da cu ga sutra napraviti.
Snickers nisam uspjela izvrnuti iz protvana da ga prerezem napola i nafilam,pa sam samo gore izlila kremu i napravila glazuru cokoladnu.Bio je super,svima se jakoo svidio.

Mala sirena,ove kosarice su famozne,sve bi dala da se same ispeku,jer nema sanse da se bacim u ovu proceduru :mrgreen
P 18.11.'06.
T 28.9.'09
Avatar
Strudla
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 713
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 23:13
Lokacija: Zagreb

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MMI » 27 lis 2010, 22:40

ja nikako napravit ovaj nugat.
nekako mi se čini kompliciran :/
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la MalaSirena » 28 lis 2010, 06:18

Strudla je napisao/la:Mala sirena,ove kosarice su famozne,sve bi dala da se same ispeku,jer nema sanse da se bacim u ovu proceduru :mrgreen



Zaboravila sam napisati - u originalu nisu košarice, nego pita s karamelom i čokoladom, no meni se nije svidjelo tako jer se taj karamel miješa s jajima i tako peče pa sam odlučila napraviti svoju verziju, a imala sam volje za pimplanje s košaricama (nisu tako teške kad se čovjek ufura). Ovo prhko tijesto mi je bilo super, topilo se u ustima.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la mrava » 31 lis 2010, 10:00

Reform torta za sinov 2. rođendan: slika
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la LTL » 31 lis 2010, 10:06

mrava,woooooooooooov,znala sam da ćeš uspjeti,prekrasna je torta a medek je :klanja
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la giami » 31 lis 2010, 10:55

MMI je napisao/la:ja nikako napravit ovaj nugat.
nekako mi se čini kompliciran :/

nije kompliciran, vjeruj mi ;)
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la TmamaKiN2 » 02 stu 2010, 10:03

evo, radili smo imgine koliko toliko pogacice, prigodne ;)
sad sam ih stavila dulje peci ali na manju vatru pa nisu jako potamnile

slika
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Lena » 02 stu 2010, 14:06

štrudla od jabuka s integralnim tijestom:
slika

macarons. o njima bi mogla cijeli roman napisati :znoj . inače, meni osobno, jedna fantazija okusa:
slika
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la TmamaKiN2 » 02 stu 2010, 14:16

ova strudla mrak izgleda, mmmmm. a reci, jel to kupis negdje gotove integralne kore?? :roll to jos nisam nigdje vidjela :dunno
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Stefanova_mama » 02 stu 2010, 14:48

Lena molim te recept za macarons, izgledaju savrseno. :dada
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Lena » 02 stu 2010, 15:40

TmamaKiN2 je napisao/la:ova strudla mrak izgleda, mmmmm. a reci, jel to kupis negdje gotove integralne kore?? :roll to jos nisam nigdje vidjela :dunno

u slovenskim Mercatorima. ;)

Napišem macarons kasnije.
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la olja » 02 stu 2010, 15:53

Lena je napisao/la:macarons. o njima bi mogla cijeli roman napisati :znoj . inače, meni osobno, jedna fantazija okusa

Pisi, pisi :dada
Mozes i novi topic otvoriti :)
Savrseno izgledaju!
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la TmamaKiN2 » 02 stu 2010, 16:55

hvala Lena, mogla bih i ove nase bas "piknuti" zasto ih nemaju??

ajde pls napisi cije su, koji proizvodjac. bas budem ove tu u HR pitala zasto ih nemaju, koliko vidim potraznja je u HR za tim korama a nema ih :/
Zadnja izmjena: TmamaKiN2; 03 stu 2010, 13:07; ukupno mijenjano 1 put/a.
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Solea » 02 stu 2010, 16:56

macarons, wooow! lena, o njima sam takve strasne price citala da sam na kraju zakljucila kako bi mozda bilo jednostavnije skoknut do pariza i zasladiti se nego se zezat s kucnim uratkom :lol
ovi tvoji odlicno izgledaju, odlicno! znaci, vrijede truda?
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la LiKmama » 02 stu 2010, 17:26

Ja nemam pojma šta je to. Odlično izgledaju, rado bih ja to probala, no ja sam zapravo došla prokomentirati bijeli tanjurić koji mi je presladak. :mrgreen
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la AA » 02 stu 2010, 17:31

oh, macarons :alc

mrak izgledaju, lena :dada

TmamaKiN2 (omg kako ti je komplikovan nick :lol ) odlicni kolacici :up
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Imge » 03 stu 2010, 01:20

tmama :zivili
odlicna ideja s modlicama :)

lena - super ti je ta strudla od jabuka (inace uvijek uzmem u ivici i marici bas strudlu od integralnog tijesta i izvrsna mi je :dada . super tip za mercator :dada )
a macarons - kazu moji decki da im lice na male hamburgercice :) . bas me zanima recept (iako ne vjerujem da cu se usuditi raditi nesto sto vec sad mirisi na kompliciranost :oops: )

za kraj - evo moj kolac od bjelanjaka (nesto slicno biskupskom kruhu - idu komadici cokolade, badema, ljesnjaka, zele bombona, grozdjica, brusnica... ). uvijek ga radim kad radim i dukat kiflice - zutanjak koristim za premazivanje kiflica, a bjelanjke izlijem u rebrasti kalup i dobijem ovo:
slika

moji to jako vole, posebno uz caj :dada
hvala jos jednom za pomoc na drugom topicu oko cuvanja bjelanjaka (prvi put sam radila nakon 2 dana, a ne odmah paralelno s kiflicama). i dobro su ispali :mah
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la AA » 03 stu 2010, 11:29

imge, bas dobro izgleda :dada

moze recept?
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la Lena » 03 stu 2010, 14:17

TmamaKiN2 je napisao/la:hvala Lena, mogla bih i ove nase bas "piknuti" zasto ih nemaju??

ajde pls napisi cije su, koji proizvodjac. bas budem ove tu u HR pitala zasto ih nemaju, koliko vidim potraznja je u HR za tim korama a nema ih :/

evo ti točno tog tijesta.
http://www.mercator.si/trgovina/hokus-polnozrnato-vleceno-testo_28656
naš mercator uzima hokus, ali to tijesto ne. ja imam "obavezu" donositi kolegici koja ne smije bijelo brašno, a ovo joj je jedina šansa da pojede štrudl.
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: FOTKE - "slane" i "slatke" 3.

PostPostao/la TmamaKiN2 » 04 stu 2010, 11:09

hvala ti Lena :kiss da ne mislite da pitam za bez veze, evo, upravo sam poslala upit na mercator ;)
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.