AA je napisao/la:imge, bas dobro izgledamoze recept?
hvala
ovaj bazicni recept malo modificiram i kombiniram s 3 strane, a u bjelanjke stavim ono sto imam doma (uz opasku da najcesce radim pola smjese, znaci 3 ili 4 bjelanjka jer mi ostanu od 4 zutanjka koji mi trebaju za kiflice pa slijedom toga se prepolovi i sve ostalood sastojaka)
znaci ovako nekako:
Glavni sastojci
6 kom. bjelanjaka
15 dag. šećera (ja stavim 10 dag, dosta je)
6 dag. rastopljenog margarina (moze i ulje)
15 dag. brašna oštrog
10 dag. grožđica (mogu i brusnice)
10 dag. suhih smokava
10 dag. suhih marelica
10 dag. oraha (mogu i ljesnjaci ili bademi)
po izboru korica od limuna i naranče
- a ja dodam jos i malo zele bombina i malo cokolade za kuhanje na krupno narezano
- dodam i 1 vanili secer
Priprema
napraviti čvrsti snijeg od bjelanjaka, polako dodavati šećer, rastopljeni margarin i brašno.
na kraju u smjesu umiješati nasjeckane smokve , marelice , orahe i dodati grožđice .
smjesu izliti u namašten i pobrašnjen kalup ( ja stavim samo papir za pečenje )
peći na 180 C oko 30 min (u drugom receptu pise peci sat vremena na 150 stupnjeva - tu opciju cesce koristim)
i link na recept i sliku:
http://www.coolinarika.com/recept/748874


moze recept?







a jela sam adorablinu čoko pitu golog kuhara, izvrsno tijesto, izvrsno, adorabla ajd nam stavi taj recept




, mene zanima semifredo. 

.

)