Sada je: 24 lip 2026, 18:23.

ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mare10 » 22 sij 2011, 01:20

Liv Tyler je napisao/la:Ma očito sam ja rođeni antitalent. :hahaha
Al bi baš volila skužiti u čemu sam falila. Eno i sad masa izgleda dobra dok se ne dira.


Ja sam radila po prvom receptu, i ispalo auper.

Upadam kao padobranac, nisam upratila Liv što ti nije sa ticinom u redu. Jel ti možda fruktoza zavrela kada si pravila, te ulila u prevruće glicerin?
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
Avatar
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 06 lip 2009, 20:02

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 22 sij 2011, 01:23

Pravila sam po drugom receptu i tamo piše da nakon provrijanja dolazi glicerin. Znači kad mi je provrilo nakon pola minute sam makla sa vatre i stavila glicerin, kako je pisalo. :dunno

U biti neznam što je krivo. :ajme
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 22 sij 2011, 09:32

Liv evo ovaj :http://www.coolinarika.com/recept/domaca-fondan-smesa-za-torte-kolace-figurice

i moj se nakon par dana skamenio, držala sam ga u zamotanog, u kutiji, na hladnom, al se isto skamenio.
ma ja mislim da onaj što se prodaje, ipak ima još neki sastojak. :dunno
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Crazy Daisy » 22 sij 2011, 09:54

i ono što se prodaje postoji u dva oblika: fondant i gumpaste. fondant je mekan i da se lako razvaljati, a gumpaste je tvrđi i plastičniji. naizgled su isti, ali kod gumpaste se dogodi to da se brzo skori, zato je on dobar za 3D oblike. fondant je opet bolji za prekrivke.

dodaju se i aditivi, najčešće tragant (prirodni ugučćivač) i biljna mačćoba Crisco.

kupovni su bolji za modeliranje, sjajniji i bolje se čuvaju. :dunno
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 22 sij 2011, 10:13

ja sam radila i po jednom i po drugom receptu i nisam baš bila oduševljena :|
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la giami » 22 sij 2011, 10:51

Orca odlično!

s čim si crtala pruge na tigru?

ja sam negdje pročitala da kad malo čvršče zamjesiš smjesu onda ju staviš na sekundu u mikrovalnu i ona je lagana i podatna, tako sam ja radila i bilo mi je super!
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 22 sij 2011, 11:54

pruge su crtane jestivom olovkom...to sam preko ebay-a naručila
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la giami » 22 sij 2011, 12:01

aha.

jer ja sam na jednoj svojoj torti hello kitty brkove crtala običnim crnim flomićem i taj dio nije bio jestiv, klinci su me htjeli zatabati :ajme
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 22 sij 2011, 12:13

imam i hello kitty tortu u planu....to stavim sutra slikice kad ju dovršim
ali mislim da ju neću presvlačit tičinom, samo ću figurice poslagat na kremu
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la beammama » 22 sij 2011, 15:22

madir, svaka čast, ovaj put na odgovorima. Ti to tak dobro znaš objasnit da na tvoje odgovore nemam sto potpitanja. Meni je brod izgledao sjajno pa sam te zato pitala s čim si ga mazala, jer sam mislila da je to nekakva krema, a ono zlatna boja :D Znači, moramo jako paziti koje boje kupujemo. Ja sam jednom kupila u Kauflandu nekakve u prahu i ispalo je tako gorko (bojali smo šlag) da smo ga na kraju strugali sa torte i radili novi premaz :angry
Orka, prekrasna ti je torta.
Još sam nešto skužila iz vaših postova. Moja greška je što ja brijem da cijela torta mora biti napravljena isti dan kad se konzumira (da bude skroz svježa), zato ni ne stignem neke stvari napraviti kako treba.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la astra21 » 22 sij 2011, 18:25

A ja jadničak sada gledam ove prepredivne torte i maštam kako bi i na koji način to meni moglo uspjeti?! :ajme
Za 10tak dana i moja mala princeza ima 1.ročkaš , i htjela bi sama neku torticu smiksati i ukrasiti..Pokupila sam ideje ali da će mi ispasti umjetničko djelo,e to baš i ne vjerujem! :lol
Prvo moram u kupovinu ovih bojica za pokrivku ...ali ja mislim raditi onu od munchmallowa (se tako piše? :roll ),pa ćemo vidjeti.. :zivili
astra21
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 22 kol 2007, 23:58
Lokacija: Osijek

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 22 sij 2011, 22:58

Ja sam jednom kupila u Kauflandu nekakve u prahu i ispalo je tako gorko (bojali smo šlag) da smo ga na kraju strugali sa torte i radili novi premaz :angry

znam za ovu tvoju avanturu beammama .nisam ni pokušavala tamo kupit boje,kad sam pročitala tvoje iskustvo.

danas sam kušala milka tortu, ali sa poprženim lješnjacima ( ja ih nisam popržila ) i ukrašenu šlagom.
odlična, odlična.
okus je fantastičan.

Orca- te jestive olovke, jel puno vrište novčića?
imaš neku sliku, link?
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 23 sij 2011, 00:08

:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la beammama » 23 sij 2011, 14:02

Da, madir, spominjala sam to puno puta jer mi je i nakon par godina još uvijek gorak okus u ustima od tog šlaga kad ga se sjetim.
astra21, počni pomalo s jednostavnijim ukrasima i daj si vremena. Ako misliš raditi nekakve figurice ili nešto napravi to dan-dva ranije. Nemoj ostaviti sve za isti dan, pogotovo ne zadnji. Ja si često napravim tu grešku. Biskvit i kremu koja se kuha možeš napraviti i dan ranije, da ti se stigne ohladiti, a zadnji dan samo ukrašavaš.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 23 sij 2011, 14:30

ja sa figure počela radit dva tjedna ranije jer ipak bio mi je prvi put i željela sam da ispadnu kako spada i da imam vremena napravit nove ako zeznem
obzirom da su neke stajale tjedan do dva nisam dala da se jedu....jela se samo prostirka preko i bijeli cvijetići jer to je sve bilo sviježe od dan ranije
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mica » 23 sij 2011, 18:32

http://www.minjina-kuhinjica.com/fondam ... ideo-klip/

Evo,možda nekome pomogne ovaj link.Video klip kako se pravi ticino!
Duboko u srcu vjeruj da nešto divno treba da se desi...
Ja-ok,on-astenoterato
Desilo se:))...
Jedno oko 2009
Drugo oko 2012
Avatar
Mica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 160
Pridružen/a: 01 sij 2007, 20:01

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 23 sij 2011, 22:45

od tuda sam ja pokupila tutoruiale za figurice ....odlična je stranica
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la beammama » 24 sij 2011, 11:25

Orca, prvi put ?!? Svaka čast :klanja
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kanak » 24 sij 2011, 19:59

Cure torte su vam super!
Imam pitanje... nadam se da će ticino ispasti ok (iako ga do sada nisam radila) i figurice više-manje, ali kako uspijete napraviti da vam ticino masa prati oblik torte? Kako masu valjate pa je prenosite na tortu? :conf
Rita, 01.02.2010. Toma, 28.09.2011. Lota 21.06.2014.

Moli i stvaraj...
Avatar
kanak
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 922
Pridružen/a: 19 lis 2009, 19:58

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la olja » 24 sij 2011, 20:21

Fondan razvaljaš i pomoću valjka prebaciš na tortu - prebaciš ga preko valjka i onda polako i postepeno nanosiš na tortu.
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kanak » 24 sij 2011, 20:33

Hvala Olja, al evo mene opet zbunjena. Kad se ticino razvalja izgleda kao plahta i sad ga prebacim na tortu i dio mase će biti višak jer će poput nabora padati niz tortu. Kako riješiti te nabore tj. ukloniti taj višak i da masa prijanja uz tortu sa svih strana isto bez tih nabora?
Rita, 01.02.2010. Toma, 28.09.2011. Lota 21.06.2014.

Moli i stvaraj...
Avatar
kanak
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 922
Pridružen/a: 19 lis 2009, 19:58

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la olja » 24 sij 2011, 20:37

Pogledaj ovaj video:
http://www.youtube.com/watch?v=vecmy4nKT-A
(negdje oko 2. min.)
Polako ga rukama valjaš i oblikuješ. Ja nemam potreban alat za ravnanje, već sam samo rukama, dlanovima glačala fondan :dada

Evo i ovaj video za četvrtastu tortu:
http://www.youtube.com/watch?v=lyRy2QX2 ... re=related
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 24 sij 2011, 20:52

kanak ne brini, ja sam radila dvi torte s naborima i izgledale su super. gle:
slika
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kanak » 24 sij 2011, 21:15

Olja srce si! :kiss Baš to me mučilo. U biti izgleda skroz jednostavno za napraviti, a ja sam sebi u glavi bila to strašno zakomplicirala.
Mrđi ova tvoja izgleda prekrasno! Ja sam svoju zamislila glatku, a ako ne uspijem zagladiti je neka bude nafaldana :lol ... U svakom slučaju nadam se da ću je moći pokazati svekolikoj javnosti za tjedan dana.
Rita, 01.02.2010. Toma, 28.09.2011. Lota 21.06.2014.

Moli i stvaraj...
Avatar
kanak
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 922
Pridružen/a: 19 lis 2009, 19:58

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mica » 25 sij 2011, 00:38

Baš sam i ja isto pitanje htjela postaviti!Isto u glavi zakomplicirala,a u stvari izgleda da je sasvim jednostavno.
Duboko u srcu vjeruj da nešto divno treba da se desi...
Ja-ok,on-astenoterato
Desilo se:))...
Jedno oko 2009
Drugo oko 2012
Avatar
Mica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 160
Pridružen/a: 01 sij 2007, 20:01

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Natasa36 » 25 sij 2011, 12:44

Ovaj vikend planiram za dvoj dvojac napraviti tortu na kat.

Imam neku okvirnu ideju u glavi, ali još nisam odlučila ni što ću ni kako ću.

"Mali" problem je u tome što je Mi luda za Winxicama a Ma za Gromitima i to bih na neku foru trebala izvesti (pa makar samo napisati) na torti...

Nemam namjeru koristiti ni pokrivke ni ticino, samo čista klasika...

Molim tips & tricks...
Everything will be fine at the end.
If it is not fine, it is not the end :)
Avatar
Natasa36
Anka Partizanka
 
Postovi: 13267
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:56
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la olja » 25 sij 2011, 14:02

Nato, ja bih napravila ovako nesto:
http://media.cakecentral.com/modules/co ... y_cake.jpg
Naravno, Doru zamjeni Winxicom, a Jurica zamijeni Gormitima. Figuricama, ofkors :)
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Natasa36 » 25 sij 2011, 15:19

Dobra ideja :up ali nema teorije da mi stane u frižider, šteta...
Everything will be fine at the end.
If it is not fine, it is not the end :)
Avatar
Natasa36
Anka Partizanka
 
Postovi: 13267
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:56
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la LTL » 27 sij 2011, 22:30

slika
evo i našeg brodića
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 27 sij 2011, 23:55

preslatko :dada
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.