Sada je: 24 lip 2026, 18:24.

ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 28 sij 2011, 08:55

bravo LTL.
kako si dobila ove obline?
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la MMI » 28 sij 2011, 09:42

lijepo izgleda :srca
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la LTL » 28 sij 2011, 11:34

hvala vam
.madir ,rezala sam biskvit onak po pameti bez šablone :lol i stavila kremu,pa preko toga šlag! onu gore kabinu sam dobila od ostatka biskvita!
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la giami » 28 sij 2011, 11:39

dak brodić :)
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kanak » 29 sij 2011, 17:45

Evo i mojih tortica, sinoć sam ih zgotovila, a danas nema ove manje - velika je za sutrašnju zabavu!

slika
slika

Mislim da je ispalo dobro iako mi je 1.x da radim s ticinom.
Cure velika hvala na savjetima!
Rita, 01.02.2010. Toma, 28.09.2011. Lota 21.06.2014.

Moli i stvaraj...
Avatar
kanak
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 922
Pridružen/a: 19 lis 2009, 19:58

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la ivancica » 29 sij 2011, 18:03

super kanak, super :srca
slika slika
Avatar
ivancica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 02 vel 2010, 18:10
Lokacija: Kaštela

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 29 sij 2011, 18:20

i ovdje te moram pohvalit :mrgreen
savršeno, nemam riječi :klanja
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 29 sij 2011, 21:01

whow, odlično je
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 29 sij 2011, 21:02

Odlično!!!
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mrava » 29 sij 2011, 21:54

LTL, baš je vesela torta! :srca
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 30 sij 2011, 10:49

kanak...savršeno ti je ispao ticino...jel ti se lijepio, mrvio, pucao? meni izgleda kao da nisi imala nikakvih poteškoća jer ne vidim nikakve cvijetiće okolo :ajme :hahaha
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la LTL » 30 sij 2011, 17:32

kanak,fenomenalno,fenomenalno,jesi i figurice radila?
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la giami » 30 sij 2011, 22:39

kanak :5
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 30 sij 2011, 23:00

kanak :bravo :bravo ja figurice ne bih za 10 života napravila :lol
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kanak » 30 sij 2011, 23:23

Hvala cure!

Orca super su mi tvoji cvjetići, molim lijepo, i meni su više izgledali kao oblaci pa je torti dalo jednu dodatnu dozu bajkovitosti! Ja sam se optimistično rasporedila (srećom je bebolina bila dobra pa sam sve stigla) tako da sam u srijedu napravila ticino za figurice, u četvrtak mutila boje i radila figurice, a u petak torte + još jedna doza ticina tako da je bio svjež i super je bilo raditi s njim.

LTL je radila sam ih sama, 2 sata. Danas sam govorila ljudima: "jestive su, al ima puno čačkalica!" :hahaha

Madir... nije problem, malo gledaš crtić, malo slike, pa se malo živciraš što je Pocoyo ispao veći od slonice Eli, al sve u svemu za prvi put - zadovoljna sam.
Rita, 01.02.2010. Toma, 28.09.2011. Lota 21.06.2014.

Moli i stvaraj...
Avatar
kanak
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 922
Pridružen/a: 19 lis 2009, 19:58

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 30 sij 2011, 23:52

koje si boje koristila za figurice?
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mare10 » 31 sij 2011, 00:24

Imam fotku za ovu temu, no imam problem, od cijele strke oko roćkasa zaboravila sam slikati samu tortu bez djece. Kako zamagliti djecu ili izrezati :oops: :oops:
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
Avatar
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 06 lip 2009, 20:02

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 31 sij 2011, 00:32

mare odi na uređivanje, pa izreži lica.
mišom, desnom stranom, uređivanje i reži.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la olja » 31 sij 2011, 00:39

i nakon toga 'save as' kako bi sacuvala i original i tu fotku nakon obrade :dada
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mare10 » 31 sij 2011, 01:01

Gdje da to radim na nekom programu ili ? :oops: :oops: :oops:
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
Avatar
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 06 lip 2009, 20:02

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 31 sij 2011, 08:01

mare - možeš otvorit sliku i u paintu običnom i zasprejaj lica, prebojaj ih, obriši gumicom ili nešto tome slično
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la AA » 31 sij 2011, 08:04

Natasa36 je napisao/la:Dobra ideja :up ali nema teorije da mi stane u frižider, šteta...

nato, pa ne moras ih staviti u fridz kao "toranj" nego posebno, pa pred sluzenje samo dignes ovu drugu na separator (jel'de da sam zakasnila sa savjetom :oops: )

LTL presladak je brodic :srca

kanak :klanja posebno za figurice, fantasticne su

mare10 je napisao/la:Gdje da to radim na nekom programu ili ?

mozes raditi na programu na kojem su ti uploadane fotke (recimo photobucket ima opciju uredjivanja, dignes fotku na photob. odes na uredjivanje, zacrnis/obrises ono sto neces da se vidi i onda slijedis oljin savjet ;) )
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 31 sij 2011, 09:37

kanak i moj ticino je bio svjež, ali mi nije bilo lako radit s njim :dunno

edit: imaš pravo oni cvijetići su nakraju više ličili na oblake :lol
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kanak » 31 sij 2011, 09:50

Mrđi koristila sam prehrambene boje od naše firme aroma dd, ima 4 osnovne boje, a na poleđini pakiranja piše koliko kapi koje boje treba da se dobije određena boja. Kupila sam ih u Interspara.

AA hvala!

Orca ne znam onda u čemu je kvaka.......... a jesi li umijesila sav šećer u prahu koji ide po receptu? Ja ga nisam svega umijesila, ostalo mi kojih 150-200 g. Nekako sam pratila kako mi izgleda tijesto i kad sam bila zadovoljna kako je ispalo razvaljala sam ga i stavila. Svi su jučer rekli kako nije uopće presladak, a bio je debljine nekih 4 mm.
Rita, 01.02.2010. Toma, 28.09.2011. Lota 21.06.2014.

Moli i stvaraj...
Avatar
kanak
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 922
Pridružen/a: 19 lis 2009, 19:58

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 31 sij 2011, 11:42

nisam ni ja umjesila sav šečer jer bi mi bio previše suh pa sam se bijala da se još više nebi mrvio
a jel ti se jako lijepio za podlogu?
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kanak » 31 sij 2011, 12:43

Nije mi se uopće lijepilo jer sam (kao kad se kruh mijesi) imala ispod, povrh, okolo jako puno šećera.... izgledalo je kao da snimam kakav film o narkokartelu :lol . Kad sam sve fino zagladila sa kistom sam počistila višak šećera i poslagala figurice.
Rita, 01.02.2010. Toma, 28.09.2011. Lota 21.06.2014.

Moli i stvaraj...
Avatar
kanak
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 922
Pridružen/a: 19 lis 2009, 19:58

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 31 sij 2011, 14:13

da tako sam i ja gore i dole šečer, ali sam se napatila ....i živaca izgubila :znoj
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kanak » 31 sij 2011, 15:07

Za sljedeći rođendan, ako imaš skype i web kameru možemo uživo surađivati na projektu "torta". To ti je ko uživo javljanje u Oprah show! Ja iz svoje kužine, a ti iz svoje! :lol
Rita, 01.02.2010. Toma, 28.09.2011. Lota 21.06.2014.

Moli i stvaraj...
Avatar
kanak
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 922
Pridružen/a: 19 lis 2009, 19:58

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 31 sij 2011, 15:36

:hahaha dogovoreno
ja sam Oprah (deblja), a ti ona njena frendica (ona mršavija) :hahaha
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 15 vel 2011, 15:26

ajme, žemske, pa vi ste bile jako vrijedne i maštovite dok mene nije bilo... torte su vam predivne, sve od reda :proljece

a meni riknuo USB priključak na kompu pa ne mogu ništa prebaciti s fotića...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.