Tema je zaključana

Re: Kuhamo u veljači

07 vel 2016, 10:17

MalaSirena je napisao/la:kolač od rogača, jabuka i oraha

Molim te recept :dada

Mi danas krem juhu od gljiva, pečenu vratinu pod pekom, s lukom, pire krumpir, zelenu salatu i voćnu salatu

Re: Kuhamo u veljači

07 vel 2016, 12:15

mrava je napisao/la:
MalaSirena je napisao/la:kolač od rogača, jabuka i oraha

Molim te recept :dada

Mi danas krem juhu od gljiva, pečenu vratinu pod pekom, s lukom, pire krumpir, zelenu salatu i voćnu salatu


[url]http://tortekolaci.com/kolaci/kolac-od-jabukacimetarogaca-i-oraha
[/url]

Ovo mi je bila osnova, ali sam napravila izmjene:
šećer sam prepolovila
ulje sam prepolovila i dodala umjesto toga malo više mlijeka i jabuka
orasi - nikad ne škodi dodati ih malo više :D

Re: Kuhamo u veljači

07 vel 2016, 13:02

Danas su svi prehladeni i jadnikavi pa onda pileca juhica, meso iz juhe i kuhani krumpir.
Za sutra je plan cufte i riza.

Re: Kuhamo u veljači

07 vel 2016, 14:23

danas bi trebala imati najviše vremena, ali najmanje mi se da kuhati pa ćemo za ručak lijepo kajganu s pršutom i zelenu salatu.

Re: Kuhamo u veljači

07 vel 2016, 15:14

MM spremao ručak - pečena pureća krila, miješano povrće na maslu i grilane balancane :1

Re: Kuhamo u veljači

07 vel 2016, 16:36

MS, hvala ti! :buket

Re: Kuhamo u veljači

07 vel 2016, 21:00

Pileca juhica, teleci i svinjski snicli na naglo, sos od senfa, prilog pecena cikla, mrkva i krumpiri.

Re: Kuhamo u veljači

07 vel 2016, 22:09

blaženi obiteljski ručkovi :nata kad netko drugi kuha :mrgreen
ja sam samo donesla vino i princes krafnice :bis

sutra ćemo orzoto s piletinom i puno zelene salate

Re: Kuhamo u veljači

07 vel 2016, 22:14

ja sam jučer pravila juhu i tijesto sa svježim sirom i slaninom. matovilac salata. navečer samim ispekla pizzu, jer mi se ostalo tijesta od neki dan.

danas nisam ništa kuhala jer smo na kraju išli van na ručak. popodne sam napravila soleine fritule s jabukom i moram reći da su mi odlične. pravit ćemo još ovih par dana ;)

sutra ću juhu i onda kasnije, kad se vratimo s engleskog, pileće patkove u umaku od sezama i krumpir uz to. batkova će bit za dva dana, tako da drug dan samo prilog napravimo.

Re: Kuhamo u veljači

08 vel 2016, 11:57

Mahune varivo s kockicama mesa i krumpira, krofne

Re: Kuhamo u veljači

08 vel 2016, 13:23

Juneća juha, vratina na naglo, kelj na lešo s krumpirom i zelena salata
Danas juha od jučer s povrćem iz juhe, junetina iz juhe, pire krumpir i paradajz i hren umak.

Re: Kuhamo u veljači

08 vel 2016, 14:20

pečena piletina, brokula s krumpirom

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 12:08

Šnicle u umaku od gljiva, riža, kuhano povrće (mrkva, cvjetača, brokula), zelena salata

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 12:32

jučer frigane osliće i kelj na lešo. danas leća s ječmom.

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 12:42

jučer gulaš i špecle, desert krafne
danas prokulice na lešo i čevapi, desert krafne :lol

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 12:53

Teleći šnicli na brzinu i krpice sa zeljem.
Idem na neki fašnički domjenak, odnijet ću ovo, kao moj prilog.

http://www.kuhaj.hr/recepti/glavna-jela ... s-lososom/

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 14:02

maneštra od kaštradine, graha, slanutka, leće, ječma i kukuruza.

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 14:27

ajme margot što to dobro izgleda :liza

mi ćemo danas brzinski špagete s tunjevinom na crveno i zelenu salatu jer se ja još vraćam na posao popodne.
ali sam sad u pauzi kupila buncek i kad dođem ga namočim, a jutro sam namočila i slanutak. navečer ću to skuhat i onda sutra kad dođem s posla samo završim ručak, javim kak je ispalo!

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 14:47

sutra ne mrsimo :nata
zapečeni makaroni sa sirom, matovilac i rikola. ja ću zapravo samo svježi sir. i to mi je dosta.
u krafnama ćemo se ubiti danas :nesvist

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 14:56

a zakaj onda i danas ne mrsiš :nata
kod nas piletina sa slanutkom i polenta Kupila sam još puno radiča pa se sad u tome davim. Obožavam radič sa senfom i bučinim uljem.

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 14:58

miješane žitarice sa i bez mesa
jučer smo imali goveđe šnicele na toč i pire; brokulu u umaku s mozzarellom i tjesteninom

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 14:59

latica je napisao/la:ajme margot što to dobro izgleda :liza

mi ćemo danas brzinski špagete s tunjevinom na crveno i zelenu salatu jer se ja još vraćam na posao popodne.
ali sam sad u pauzi kupila buncek i kad dođem ga namočim, a jutro sam namočila i slanutak. navečer ću to skuhat i onda sutra kad dođem s posla samo završim ručak, javim kak je ispalo!


;) :dada Rekla sam organizatorici da ću "donijeti nešto" i baš sam :joy kaj sam ovo pronašla, već mi draškaju jetrica razne pizzette i burekčići i hrenovke u lisnatom tijestu i kiflice šunka/sir, ovo mi se čini jednostavno, a i ukusno i vizualno efektno. ;)

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 15:06

obožavana, :lol da mi organizam ne doživi preveliki šok :mrgreen

sutra možemo i postiti :mrgreen

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 15:06

uuuu, zbilja dobro izgleda i vrlo jednostavno za napraviti

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 15:07

odlično izgleda, margot!

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 15:08

moj akuma takve stvari radi za rođendane - uvijek bude jedno tijesto sa špinatom pa bud ezeleno i onda sirni namaz i šunka unutra, a ruga bude s ajvarom pa bude crvena i inutra isto neki sirni ili tako neki fil i komadići sira i pečene paprike. jako efektno izgleda kad se nareže i složi ;)

ali ovaj s lososom bi je baš njam, moram to probat!

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 15:10

da, da baš je dobra rolada. jako efektno i njami :le

Re: Kuhamo u veljači

09 vel 2016, 15:20

latica je napisao/la:moj akuma takve stvari radi za rođendane - uvijek bude jedno tijesto sa špinatom pa bud ezeleno i onda sirni namaz i šunka unutra, a ruga bude s ajvarom pa bude crvena i inutra isto neki sirni ili tako neki fil i komadići sira i pečene paprike. jako efektno izgleda kad se nareže i složi ;)

ovo imamo na forumu, vjerojatno u arhivi. sjećam se da je to netko radio :dada

Re: Kuhamo u veljači

10 vel 2016, 09:45

Brzinski jer jučer nisam niš pripremila, špagete s tunom i vrhnjem i sirom.

Re: Kuhamo u veljači

10 vel 2016, 10:09

mmm ova roladica odlično izgleda, imam čak i sve sastojke doma :liza
ja bih pokušala sushi napraviti ali nikako se upustiti u tu avanturu

jučer smo jeli rižoto s kozicama
danas će biti krem juha od brokule, karfiola i batata, riblji štapići i blitva, i možda još neko povrće iskombiniram s tofuom da mi bude i za večeru
Tema je zaključana